אאא

♦ ראש ישיבת פורת יוסף העתיקה בירושלים, הגאון הגדול חכם שלום הכהן שליט"א הגיע ברביעי שעבר לחתונת בתו של ר' שלומי אטיאס הי"ו, כשלצידו נכנס לאולם הגאון רבי שמואל בצלאל שליט"א, מרבני פורת יוסף. חכם שלום התנצל בפני ר' אטיאס על כך שלא נכח בחופה, כפי שנהג בחתונות קודמות של ילדיו, עקב כך שהיה אמור לסדר קידושין בבני ברק לבנו של הרב שמעון כהן, מפקח ברשת החינוך התורני.

♦ אפרופו חכם שלום: כאשר נכנס אליו חיים ישראלי, כתב הבית של "יום ליום", לראיין אותו בערב חג סוכות, נכח במקום ר' שלומי אטיאס, שביקש ממנו להביא לפניו את המגבעת על מנת שיוכל להצטלם. הוא הגיש לו את המגבעת, ואז העיר לו חכם כהן, כי המגבעת שייכת לגר"ש בצלאל, וכשהשיב לו שלומי אטיאס כי זה רק לתמונה, גער בו חכם שלום: "מה אתה רוצה שאני ישקר?! זה לא המגבעת שלי", והתעקש שלא לחבוש את המגבעת שלא שייכת לו.

♦ הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א הדרים ברביעי האחרון לאילת, בכדי לסדר קידושין לאחד מתלמידיו. לפני החתונה, הספיק הרב למסור שלושה שיעורים בשלושה מקומות שונים, כשהמקומות מתמלאים עד אפס מקום.

♦ אל מלון פלאזה בירושלים התאספו בשבת האחרונה גבירים רבים לשמחת בר המצווה לנכדו של הנגיד ר' לב לבייב הי"ו. נצפו בעין המדור: הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א, ושר הבינוי והשיכון ר' אריאל אטיאס. דאג לשמח את המשתתפים: הזמר חיים ישראל.

♦ ואותו ראשון לציון, נצפה בעין המדור עושה הליכה מידי בוקר ברחובות ירושלים עם אחד מעוזריו המסורים. מקורבי הרב עמאר מספרים כי הרב מקפיד על הליכה רגלית מידי יום מבחינה בריאותית.

♦ בערוצי הקודש זועמים על לשכת ראש הממשלה. בהנחיה חדשה שהוציאה הלשכה, נמסר לערוצים "קול ברמה ו"קול חי", כי בכל ישיבת ממשלה שבועית שמתקיימת בבניין הכנסת, יסקר את הישיבה רק ערוץ אחד, והערוצים יעשו בניהם רוטציה. המדור היה שמח לעשות גם רוטציה עם קולגות לתחום. גורמים בקול ברמה מסרו בתגובה כי כעת הדברים נמצאים בבדיקה מול הגורמים הרלוונטיים.

♦ השר לענייני חברה ומורשת ישראל ר' משולם נהרי טס השבוע לניו יורק לביקור בקהילות היהודיות. לאוזניים של המדור הגיעו שמועות כי אותו שר לא עזב לחינם את הארץ, והוא טס לצורך פעולות חשאיות שיעזרו להרבה יהודים טובים להגיע אל ארצנו הקדושה. המדור מנוע מלפרט יתר על המידה.

♦ המדור החליט השבוע לחפש מסעדות שהצטרפו לחממת הכשרות המהודרת של בד"צ בית יוסף, ולאו דווקא בזמן האחרון, ומצא את מסעדת הטאבון והמנגל בגבעת שמואל. הבעלים, ציון דרור דאג למלאות את השולחן של המדור באוכל מעולה. המדור טעם, ומפרגן בחום. רק אל תנסו לקחת משם את הבקבוקים של השתייה, זה שמור לאלפרונים שמגיעים למקום מידי יום ואוספים אותם.

♦ ובאותו אזור, המדור הגיע למסעדת קפה קפה השוכנת למרגלות מגדלי בסר ברמת גן, ומצא שם את ח"כ שאול מופז עם ידידים במסעדה המתהדרת בכשרות בית יוסף. המדור נהנה מאבטחה צמודה, מדג דניס וסלט עלי ביבי מעולים, וגם מקינוח של ופל בלגי עם כדורי גלידה. תבואו לשם, מקום מקסים.

♦ עונת השיפוצים: בעקבות הצפות חוזרות ונשנות, החליטו באולפני רדיו קול ברמה השוכנים בבני ברק להחליף את הפרקט שמכסה את הרצפה, בקרמיקה בצבע אפור עכבר. המדור דילג בין הקרמיקות, והפריע לפועלים באמצע העבודה. ולא רק בקול ברמה החליטו לשפץ: גם בלשכת סגן ראש העיר בני ברק הרב אליהו דדון החליטו שהגיע הזמן להשתדרג ללשכה גדולה יותר, שתוכל להכיל את כל המוני הפונים שבאים לבקש עזרה וסיוע, וכבר כמה חודשים שהלשכה עדיין בשיפוצים שלא נגמרים. המדור היה משפץ בחצי מהזמן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

♦ שלישי האחרון: יו"ר ש"ס השר אלי ישי מגיע לסיור בעיר בית שמש, כשאליו מתלווים ר' דוד שטרית – ראש מטה השר, סגן שר האוצר ח"כ ר' איציק כהן, מנכ"ל רשת החינוך התורני הרב יואב בן צור וראש העיר בית שמש ר' משה אבוטבול. בעין המדור נקלט אותו שטרית אוחז בידו את עיתון מסוים שפרסם באותו בוקר "תחקיר" נגד משה אבוטבול, ופורץ בצחוק בריא, כנראה מהתגובה שמסר אבוטבול לדברים.

♦ אל שמחת בר המצווה לבנו של ר' יצחק חודרה, פעיל ש"ס בעמנואל, הגיעו השרים ר' אלי ישי ור' יעקב מרגי לאחל מזל"ט. ח"כ ניסים זאב הפתיע עם מתנה יצירתית במיוחד ומסר לחתן בר המצווה שופר תימני מהודר.

♦ אל בית משפחת סיטון בברוקלין התאספו ידידי ש"ס רבים לכנס ידידי ש"ס שמתקיים מידי שנה ביוזמתו של ח"כ הרב ניסים זאב. השתתפו בכינוס: הגאון רבי שאול קצין, הרב שמעון חי אלוף, הרב דוד עוזרי, הרב יום טוב אלגזי, אחיו של ניסים זאב הרב אהרון זאב, ועוזרו המסור של מרן מאור ישראל שליט"א - הרב צבי חקק שהביא את ברכתו של מרן למשפחת סיטון שאירחו את באי הכנס. בשיחה עם המדור מסביר הרב ניסים זאב את מטרת הכינוס: "בעקבות ההכפשות נגד תנועת ש"ס הקמתי אגודת ידידים שתסביר את דרכי פעולות ש"ס בכל העולם. יש אנשים שבאופן מגמתי משמיצים אותנו. בכנס הידידים הזה אנחנו מסבירים באופן עקרוני מה הקו המדיני של ש"ס בנושאים החברתיים כמו חינוך, שזה כולל סמינרים ישיבות וגנים למשל, או בנושאי רווחה כגון דיור וגם בנושאי מדיניות, מה דעת ש"ס על הטרור, הסכמי השלום ועוד".

♦ פינת המזל"טים: להרב יוחאי חנסב שליט"א מבני ברק לרגל אירוסי ביתו, להרב משה דרעי שליט"א ראש מוסדות מאיר אורה לרגל הולדת הנכד, ולהרב עודד אדרי שליט"א - עוזרו המסור של האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא שליט"א - לרגל חתונת בנו הבה"ח יוסף הי"ו. ענבי הגפן בענבי הגפן דבר נאה ומתקבל.