אאא

אב למשפחה תקף נערה באכזריות: צו איסור פורסם הוטל על חלק מפרטי פרשה קשה שהתחוללה בעיר החרדית בני ברק. תושב העיר, אב ל-12 ילדים, נעצר בחשד לתקיפת נערה בת 19, שופט תורן בבית-המשפט האריך אתמול (מוצאי שבת) את מעצרו עד למחר.

הסיפור התגלה ביום חמישי, בסוף השבוע האחרון, כאשר הנערה, הלומדת בסמינר מוכר בעיר, ניגשה לאחראים במוסד וסיפרה בבכי על-כך שאדם בעל חזות חרדית מובהקת שידל אותה לעלות לרכבו ונסע לבית העסק שברשותו - מרחק נסיעה קצר מהמוסד.

כשהגיעו השניים אל פתח המקום, היא סיפרה, הוא החל להכניסה בכוח לבית העסק שם ביצע את זממו ותקף אותה קשות. לאחר כמה דקות, היא הצליחה להימלט מידיו ושבה לסמינר.

מנהלי המוסד לא היססו ופנו עם המידע לעובדת סוציאלית שמיהרה להגיש תלונה בתחנת משטרת רמת-גן. השוטרים ניהלו חקירה מאומצת כשבסיומה הביאו למעצרו של החשוד.

"כמה בלשים הגיעו אל בית העסק בבוקרו של יום שישי, אזקו אותו ונסעו", סיפר עד ראייה למתרחש בשיחה עם "כיכר השבת".

במקביל לחקירה, הנערה הופנתה לגורמי רפואה המטפלים במקרים מסוג זה, והיא נמצאת במעקב צמוד עם הפסיכיאטרית שמטפלה בה לעיתים קרובות.

מקרה זה לא הראשון בסדרת התקיפות האכזריות הפוקדות את המגזר החרדי בשנה האחרונה, רובם שהופנו אל המשטרה, בעידוד הרבנים, הסתיימו במעצר החשודים ובהגשת כתבי אישום אך עדיין התופעה הזו מדאיגה מאוד את ההורים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהוראת הרבנים, העסקנים החרדים לא עוזרים לאותם תוקפים אכזריים, בשונה ממקרי מעצר אחרים של אדם חרדי, אלא נוקטים בעזרה בטיפול פסיכולוגי ולא בניסיון לשחרר ממעצר.

"אנחנו נמצאים בחשש תמידי, אנחנו נמציאם בעיניים פקוחות, אם עד המקרה הנוכחי היינו עם 4 עיניים פקוחות - כעת אנחנו עם 7 עיניים", כך אומר אחד העסקנים המעורים בפרשה, בשיחה עם "כיכר השבת".

הגורם מוסיף כי ישנה מגמת עלייה במקרים מסוג זה וכי הגיע העת לעצור זאת רגע לפני שאנחנו מידרדרים לעבר רף המקרים במגזרים האחרים, "כל הזמן אנחנו מדווחים על מקרי תקיפה כאלה, ואנחנו ממש לא רחוקים מהרגע שבו נאמר - מה המגזר שלנו שונה מהם?".

"אסור לנהוג בקלות דעת עם מקרים מסוג זה, חייבים לתת את העונש המרבי בחוק כדי שמקרים כאלה לא ישנו", מוסיף העסקן.

ממשטרת רמת גן סירבו להגיב.