אאא

עשרות מבין הפוקדים את רחבת הכותל המערבי בבוקר השבת, הופתעו לגלות כי מספר פועלים בני מיעוטים עובדים בעיצומה של השבת לתקן את ברזי המים בסמוך לעזרת נשים. זאת למרות מחאתם של מספר מתפללים.

גבריאל שיינין, אחד המתפללים שהיה עד לאירוע, סיפר ל"כיכר השבת" על שאירע: "בשעה 10:35 סיימנו את התפילה, אני ואשתי ראינו קבלן שעבד יחד עם פועלים ערבים בפירוק עמדת נטילת הידיים בטענה שיש שם סתימה. הם עבדו עם פטישים, מוטות ואזמלים".

למרות מחאתם, מספר המתפלל כי העובדים המשיכו לעבוד במקום תוך שהם מספרים להם כי קיבלו הסכמה מעובד הקרן למורשת הכותל: "ניגשנו למחות אך סדרן שעובד עבור הקרן למורשת הכותל הגן עליהם בטענה שאי אפשר לעבור שבת ללא מים. אמרתי לו שיש הרבה פינות נטלה עם מים שנמצאים במקום אחר אך הוא לא השתכנע והגן עליהם".

לטענתו של שיינין, הוא זכה לקללות מהסדרן לאחר שהעיר על העבודות במקום בשבת: "הוא דיבר בשפה לא ראויה, הוא קילל אותנו".

שיינין מספר כי העובדים טענו כי הם הוזמנו בשעות הבוקר: "הקבלן אמר שהזמינו אותו לעבוד בבוקר. אני לא מאמין שמישהו ממורשת הכותל התקשר אליו בבוקר השבת כדי שיבוא לטפל. בשוה וכלימה על חילול השבת במקום הקדוש לעם היהודי".

אנשי הקרן למורשת הכותל המערבי טענו בתגובה לדברים: "מבדיקה שנערכה במוצאי שבת התברר שהייתה סתימת ביוב בצד עזרת הנשים שהעלתה ריח רע ואנשי הניקיון שאינם יהודים החליטו על דעת עצמם לאור תלונות של נשים לפתוח את הסתימה. הקרן למורשת הכותל המערבי תסיק מסקנות ותפעל בעתיד רק לפי פסיקותיו ההלכתיות של רב הכותל"