אאא

אימת הפיגוע בהר נוף מורגשת היטב בבתי הכנסת הירושלמיים גם שבוע וקצת לאחר הטבח. כעת, מגיעה עזרה מעבר לים למתפללי הבירה: חברי קהילה חרדית בלונדון גייסו בימים האחרונים יותר מרבע מליון שקלים לרכישת אקדחים שיוענקו למתפללים בירושלים. על פי התכנון, נציגים מבתי כנסת יעברו הכשרה בנשק ויקבלו אקדח אישי אותו יתחייבו לשאת עמם בתפילות.

"הזדעזענו עמוקות מהפיגוע" הסביר אתמול לערוץ 1 אבי איפרגן, מנהל עמותת 'אחדות' המגייסת כסף עבור המטרה. "הגענו להבנה שלהחזיק נשק בבית כנסת זה כמו להחזיק תיק עזרה ראשונה. האקדחים לא יכולים להיות שייכים לעמותה שלנו, כי אין לנו רישיון לזה. אז כעת אנחנו במגעים להסכם עם חברת אבטחה ישראלית שהאקדחים יהיו בבעלותה וגם תכשיר את המתפללים".

התנאי לקבלת אקדח, מעבר להוצאת רישיון נשק והדרכה כיצד לנהוג במקרה של פיגוע, יהיה אישור מרב הקהילה לפיו האדם אכן אחראי ומגיע לרוב התפילות במניין.

"המטרה היא שבכל בית כנסת יהיה מתפלל עם אקדח שיידע לפעול במקרה של פיגוע חלילה" אמר אתמול אשר אוחנה, שר לשעבר מטעם ש"ס המרכז את הפרויקט בארץ. "היעד הוא מתפלל בכל בית כנסת בירושלים, אך בשלב ראשון נתחיל מכמה עשרות אקדחים שיוענקו למתפללים. אני בקשר עם חברות אבטחה והמשטרה, מתי שהמשטרה תיתן אור ירוק יחולקו האקדחים".

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף הביע את תמיכתו במהלך. במכתב ההמלצה כתב הרב "אין צורך להרחיב חשיבות הדבר בימים אלה להצלת חיי אדם, שבשעה שיראו שונאינו שהמקומות מאובטחים ימנעו מלפגוע, כי לצערנו המחבלים הרשעים עושים עבודת שטח לבדוק המקום שרוצים לפגע".

צפו בכתבתו של איציק הלפרין, באדיבות ערוץ 1