אאא

חברת התקשורת סלקום תכננה לקיים היום (חמישי) טקס חגיגי ופתיחת 'מרכז ווליום' בקרית מלאכי. פעילות המרכז מתמקדת בערי הפריפריה ושכונות בסיכון כשהמטרה העיקרית היא להעשיר את עולמם של בני הנוער על ידי שיעורי נגינה, חדרי חזרות והקמת הרכבים מוסיקליים. לאחר פניית גורמים דתיים בעיר, נדחה טקס גזירת הסרט עד לאחר ספירת העומר.

"מרכזי ווליום" הינו פרויקט הדגל הקהילתי של חברת סלקום. החברה מקימה מרכזים חברתיים לצעירים בשכונות בסיכון בפריפריה, משפצת מבנים קיימים באזורים שונים בארץ והופכת אותם למרכזים מוסיקליים משוכללים המשמשים למקום בילוי וללימוד מוסיקה למאות בני נוער. עד כה נבנו ברחבי הארץ 11 מרכזי ווליום דומים.

הפתיחת החגיגית אמורה הייתה להתקיים השקת מרכז הווליום בקרית מלאכי, בנוכחות מנכ"ל סלקום ניר שטרן מנכ"ל החברה למתנסי"ם איתן מזרחי וראש העירייה מוטי מלכה, אולם תושבי העיר החרדים והדתיים ביקשו לדחות את האירוע לשבוע הבא - לאחר ימי ספירת העומר, האיסור לשמוע כלי שיר.

מי שהוביל את בקשת הדחייה הוא חבר המועצה שמעון חזן מהמפד"ל שאמר כי לדעתו יש לדחות את האירוע "בשבוע הבא זה ל"ג בעומר וכבר הכל בסדר, אז אני חושב שכדאי לשנות את התאריך כדי שגם הציבור שלנו יוכל להשתתף".

בעוד חזן דיבר בקול ברור, דווקא נציגי החרדים בש"ס וחב"ד גמגמו ולא הצטרפו בקול ברור לבקשה. הבקשה הופנתה באמצעות "ידיעות הדרום" לחברת סלקום, וזו מצידה החליטה לדחות את התאריך.

מחברת סלקום נמסר כי: "התאריך נקבע בתום לב ובקרוב נודיע על תאריך חדש".