אאא

נוסעים מחברת 'אירו פנים' שביקשו לשוב לישראל מאומן, נתקעו יותר מ-12 שעות בשדה תעופה באודסה.

הנוסעים יצאו בשעה 3:30 לפנות בוקר מהעיר אומן בדרכם לשדה התעופה. בשעה 9:00 היו כבר בשדה לקראת ההמראה שתוכננה ל-11:30, אלא שאז התבשרו על-ידי נציגי חברת 'אירו פנים' כי נוצר עיכוב של חמש שעות בטיסה ועליהם לחכות בשדה התעופה.

כעבור זמן קצר, התברר כי המטוס יתעכב בעוד כשש שעות - בשל תקלה במטוס שהיה אמור לצאת מישראל.

הנוסעים הוכנסו לתוך שדה התעופה הזמני, שבנוי מחצר מגודרת במחסומים, סביבה הוצבו שוטרים וחיילים מקומיים.

בשלב מסוים התפתחה במקום מהומה גדולה. הנוסעים בקשו לצאת מהמתחם הקטן אך השוטרים המקומיים לא אפשרו להם לצאת.

מספר נוסעים ששוחחו עם 'כיכר השבת' סיפרו כי רכשו את הכרטיסים מחברת הנסיעות 'אירו פנים' במחיר מלא, ונציגי חברת הנסיעות ברחו מהמקום מיד לאחר שהתברר כי הטיסה תתעכב.

בשעות הצהריים הגיעו נציגים של חברת הנסיעות והודיעו כי הטיסה תצא בשעה 23:25 בלילה. "בגלל גודלו של המטוס, לא כולם יוכלו לעלות על הטיסה", הסבירו הנציגים. הם הציעו לשלם ל-36 נוסעים סכום של 1,200 ש"ח, וטיסתם תידחה למחר בבוקר.

עופר קורצברג, אחד הנוסעים, סיפר לכיכר השבת: "שדה התעופה נראה כמו בית כלא. זו בושה. מדברים על זה שנמריא מכאן בעשר וחצי, אבל גם זה לא בטוח".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

קורצברג הוסיף: "כשנגיע לארץ, אנחנו מתכוונים לתבוע תביעה אזרחית את חברת אירו פנים ו'סנדור' שאחראית לכך".

מחברת אירו פנים נמסר בתגובה: "חברת אירו-פנים מצטערת על עגמת הנפש שלא באשמתנו שנוסעינו היו צריכים לחוות בטרמינל X באודסה עקב תקלה טכנית במטוס של חברת סנדור, בשעה 8:30 קיבלנו את הידיעה מחברת סנדור שהמטוס לא הגיעה לאודסה .

"אירו-פנים דאגה מול חברת סנדור שישלחו מטוס חליפי וזה התאפשר רק אחרי שעות ארוכות עקב מחסור במטוסים . נציגים של אירו-פנים היו בשטח כל הזמן של העיכוב ודאגו שהנוסעים יקבלו את מלוא השירות וחילקו שתייה וארוחת בוקר וארוחת ערב לכל הנוסעים.

"אירו-פנים דאגה מול המשטרה המקומית ומול הביטחון של חברת סנדור שהנוסעים יוכלו לצאת מחוץ לטרמינל ואכן חלק מהנוסעים יצאו מחוץ לטרמינל. 36 הנוסעים שהסכימו להישאר עוד לילה באודסה עקב שחברת סנדור שלחה מטוס קטן יותר קיבלו פיצוי בית מלון וארוחות ערב וגם פיצוי כספי של 1250 שקל לכל נוסע וביום שישי בשעה 8:30 בבוקר המריאו בחזרה לישראל" .