אאא

"הפרדה מגדרית בחסות העירייה" כך זועקת הכותרת ב"ישראל היום", ועל מה המהומה? עיריית ירושלים מקיימת השבוע פארק אתגרי לילדים בשכונה החרדית הר נוף. בהתאם לקהל היעד הפעילות בהפרדה מלאה ובעמידה בגדרי הצניעות.

הדבר עורר זעם בקרב גורמים אשר מחפשים את הכפייה הדתית גם על המתקנים המתנפחים, שהחליטו לערב את פסק הדין של הבג"ץ על הפרדה מגזרית במרחבים ציבוריים!

רחל עזריה, חברת מועצת עיריית ירושלים, אשר נאבקת בכל מה שריח של צניעות נודף ממנו, אמרה "רק לפני פחות משנה פסק בג"ץ שהפרדה במרחב הציבורי אינה חוקית."

על ההנחיות לבנות בפרסום שאומרות "פעילות הבנות מותנית בחצאית רחבה ובמכנסי התעמלות". אומרת עזריה "אני מוטרדת מאוד מכך שבפרסום רשמי של עיריית ירושלים יש הוראה לנשים כיצד להתלבש. אני רוצה להזכיר לכולנו שמדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית ושוויונית, האוסרת על אפליה מגדרית. אני קוראת לראש העיר לנהוג על פי פסיקת בג"ץ ולמנוע כל אירוע ציבורי, המתבסס על הפרדה מגדרית, אפליית נשים והדרתן מהמרחב הציבורי".

על פי הפרסום, גם בקרב הציבור החרדי היו מי שהתרעמו על ההחלטה. הם מצטטים 'חרדי תושב ירושלים, "יש לי בנים ובנות שהיו רוצים ליהנות יחד ולא יכולים לעשות את זה בגלל הפרדת שעות הפעילות, אין לי בעיה שתהיה הפרדה בשמחות, אבל כאן זה ילדים שרוצים ליהנות בקיץ ביחד".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "האירוע יועד מלכתחילה לציבור החרדי בעיר. מיותר לציין כי אירועים המיועדים למגזר הכללי נערכים ללא כל הפרדה. העירייה מכבדת את כלל המגזרים השונים ברחבי העיר וערוכה לתת שירות למגוון האוכלוסיות הגרות בעיר בהתאם לרצונן וטעמן ואינה דוגלת בכפייה, ועל כן מתוך כבוד והבנה למגזר זה הוא מתקיים בהפרדה".