בית משפט העליון קבע: העתירה נגד קיצוצי הממשלה בקיצבת הילדים נדחית בשלב זה.

שופטי בית המשפט העליון אשר גרוניס חנן מלצר ונועם סולברג, דחו לעת עתה את עתירתם של ההורים החרדיים שעתרו כנגד החלטת הממשלה לקצץ את קיצבאות משפחות ברוכות הילדים.

לטענת העותרים יוחנן לב מנחם גרינבוים יחיאל רוזנבוים ויעקב רוטנשטיין, החלטת הממשלה על שינוי מבנה קיצבת הילדים אינה חוקתית ובלתי מידתית וסבירה, והתקבלה תוך חריגה בסמכות, ונועדה לפגוע במשפחות ברוכות הילדים במגזר החרדי ובמגזר הערבי כשהינה עלולה לגרור 50 אלף ילדים אל מעגל העוני.

בית המשפט קבע, כי בשל העובדה שהחלטת הממשלה היא חלק מטיוטת חוק ההסדרים ועוד לא נידונה בכנסת על כן מדובר בעתירה מוקדמת והיא נדחית בשל כך.

השופטים טוענים, כי העותרים רשאים לפעול במישור הציבורי והפוליטי, אך אין מקום בשלב הזה לביקורת שיפוטית.

יצויין כי בית המשפט איננו שולל התערבות עתידית על הסף, ומסביר כי כשיושלמו תהליכי החקיקה בכנסת ותהא לעותרים סיבה לטעון, הם יוכלו לעשות זאת שוב.

כזכור, לפני מספר חודשים פנו ב'אגודה לזכויות האזרח'  לממשלה, וביקשו לבטל את הקיצוץ המתוכנן בקצבאות הילדים: "אנחנו קוראים לכם לפעול כאמור לבחינה מקיפה של מערך הקצבאות, ובמסגרת זו קצבאות הילדים, על בסיס חישוב כלל הצרכים לשם קיום הולם בכבוד. עד שבחינה כזו לא תעשה, אסור לפגוע בקצבאות הילדים או בכל קצבת תמיכה אחרת", כותבים באגודה.

לדברי עו"ד משכית בנדל: "הקיצוץ בקצבאות הילדים יפגע אנושות בכמעט מיליון ילדים החיים בעוני. הוא מוצג כאילו נועד לעודד יציאה לעבודה, אבל יפגע קשות גם במשפחות שבהן ההורים עובדים, ובפרט, בילדים באותן משפחות. אם הממשלה רוצה לערוך בחינה מחודשת של מערך הקצבאות, מטרותיהן והתועלת שבהן, אדרבה, אולם כל זמן שלא נערכה בחינה יסודית שכזו, אי אפשר לקצץ בסיוע, שעבור מי שחיים בעוני הוא כמעט בבחינת אויר לנשימה".