אאא

שמונה חברי כנסת התכנסו אתמול (רביעי) בכדי לדון בהצעתו של חבר-הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) לקיים דיון לקראת יום ג' תמוז, יום הסתלקותו של הרבי מחב"ד. הצעה זו עברה ללא מתנגדים ובכך אושר כי הכנסת תקיים דיון מיוחד.

בפתח דבריו סיפר ח"כ מרגי על מכתב הניחומים אותו העביר הרבי מחב"ד לראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון: "במכתב הניחומים הזה מתייחס הרבי לנוסח הניחום המסורתי, כשמנחמים אבלים אומרים המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים, (לפי נוסח אשכנז), הרבי שואל מה החיבור בין ירושלים לפטירתו של יהודי, אחד הראיונות שכתב הרבי לאריק שרון הוא כמו בבית המקדש, החורבן היה רק בבניין הפיזי אבל בית המקדש הרוחני נשאר".

אחר כך סיפר מרגי על פעילותם של שליחי חב"ד ברחבי העולם, שם הם הופכים לשרי החוץ של מדינת ישראל כשהם דואגים לאזרחי המדינה אשר נופשים במדינות, ללא תמורה.

סגן שר הדתות, אלי בן דהן אמר כי הוא תומך בהצעה משום גדלותו של הרבי מחב"ד: "נדמה לי שפועלו של הרבי מחב"ד, על זה נאמר מהמפורסמות אין צריך ראיה. הדברים ידועים ומפורסמים. מוכרים לכל אחד מישראל כמעט בכל מקום בעולם איפה שלא נגיע יש שליחים של הרבי מחב"ד ואכן פועלו הגדול להפצת התורה ולהפצת דרכי התורה ידועים ומפורסמים, ביקרתי אצלו בכל פעם למעלה משלוש שעות, פעם אחת עם הרבנין הראשיים ופעם אחת עם הרב מרדכי אליהו. מי שראה אותו לומד, הכל בעל פה בשליטה מלאה ואפשר להבין מהי גדלותו בתורה ועל כן אני מסכים עם המציע וזו הצעה חשובה".

ההצעה עברה ללא מתנגדים או נמנעים ובכך הכנסת תתכנס לדיון מיוחד ביום הסתלקותו של הרבי מחב"ד, אז צפויים להשתתף רבים מחסידי חב"ד ובראשם רבני החסידות.