אאא

עשרות אלפים צפויים היום להשתתף בהלוויתו של יו"ר ארגון לב לאחים הרב שלום דב בער ליפשיץ זצ"ל, שנפטר אמש לאחר מחלה קשה.

ההלווייה תצא היום יום שישי ע"ש פרשת ויצבים-וילך, בשעה 10:30 בבוקר' מביתו ברח' בית שמאי 17 רמת גן, ותעבור דרך בית הכנסת חב"ד - ברחוב עוזיאל 5.

משם ימשיך מסע הלוויה ויעבור בשעה 11:00 בבית 'יד לאחים' ברחוב ירושלים 14 בבני ברק. לאחר מכן, תמשיך מיטתו לירושלים, ובשעה 13:30 יעבור מסע ההלוייה בבית הלוויות שמגר, בדרכו אל הר הזיתים, שם יטמן למנוחת עולמים.

אבל כבד

אבל בעולם היהודי, עם קבלת הבשורה אמש, על פטירותו של הרב שלום דב (בער) ליפשיץ, בבית החולים תל השומר.

הרב ליפשיץ, בן 84 בפטירתו, נאבק בשבועות האחרונים בדלקת ראות, לצד מחלה קשה שקיננה בגופו, בימים האחרונים הורע מצבו, ואתמול כאמור, החזיר הרב ליפשיץ את נשמתו לבוראה.

במשך למעלה מ-60 שנה, הוביל הרב ליפשיץ את המאבקים הקשים והמרים כנגד המסיונרים והכתות למיניהם, שניסו לחבל בכרם ישראל, ולצוד טרף יהודי קל.

בשנת ה'תש"י (1950) הקים הרב ליפשיץ, שעמד בראש קבוצת פעילים, את ארגון יד לאחים, בכדי לסייע לעולים חדשים בשלבי ההתאקלמות הראשונים בישראל, שעמדו תחת לחצים אנטי דתיים גדולים.

עם השנים הופנתה עיקר הפעילות לטיפול בנושאים אחרים. העיקרי בהם הוא המאבק במיסיון ובשליחיו, המונים לטענת יד לאחים, למעלה מ-100 קהילות שהארגון מגדיר כמיסיונרים וכתות שונות.

על פי יד לאחים, תקציבם של אלו עומד על מיליוני דולרים לשנה, וקהל היעד שלהם הוא משפחות במצוקה, חומרית או נפשית. המאבק בהם הפך לאחת המשימות העיקריות של יד לאחים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הארגון התנדבותי והוא פועל בלא קשר למוסדות המדינה הרשמיים (המשטרה, שירותי הרווחה ואחרים). הארגון אינו מקבל ישירות תקציבים מן המדינה.

הצלה מטמיעה

בשנים האחרונות, עוסק ארגון "יד לאחים", בין היתר, גם "הצלה מטמיעה", היינו בהצלת נשים יהודיות שנישאו לערבים. פניותיהם של אלו למשרדי הארגון מגיעים כ-500 דיווחים בשנה על מקרים מסוג זה.

פעילות נוספת של הארגון מתמקדת במה שהוא מכנה "פעילות מונעת" כאשר הכוונה ל"חיזוק הזהות היהודית", בעיקר בקבוצות של עולים מרוסיה, במסגרת ימי עיון וחוגים שונים, כאשר ביד לאחים קיימת בנוסף מחלקה לרישום ילדים למוסדות תורניים.

בראש כל הפעילות הנ"ל עמד בגאון, במשך כל השנים הרב ליפשיץ זצ"ל, שעשרות אלפי נשמות מישראל, חייבות לו - ללא כל ספק את יהדותם.