אאא

48 שעות לאחר שהמנהל האזרחי של צה"ל הוציא צווי תיחום למתיישבים היהודיים במאחזים הבלתי מורשים ביהודה ושומרון, יצטרך המנהל האזרחי להסביר לחברי ועדת החוץ והביטחון, בישיבה מיוחדת שתתקיים ביום רביעי, מדוע הוא נוהג בחוסר שוויון, אינו אוכף את עבירות הבניה הפלשתינאיות, ופועל רק נגד עבירות הבניה של ישראלים.

ח"כ אורי אריאל, יוזם הדיון והעומד בראש קבוצת הח"כים שהביאה לדיון המיוחד, מאמין שהמפגש יעזור לחשוף את האמת מאחורי מסע הרדיפה אותו מנהל שר הביטחון אהוד ברק כנגד המתיישבים, שאינו נובע מהרצון לשמירה על החוק אלא מרדיפה פוליטית והתרפסות כלפי השמאל.

"מזעזע לגלות", הוא אומר, "שדווקא בישראל קיים מסמך רשמי של המדינה ובו הודעה מפורשת על אפליה כלפי יהודים. הגיע הזמן שממשלת נתניהו תפסיק את אפליית אזרחיי המדינה המתגוררים ביו"ש ותעצור את רדיפת המתיישבים", אמר ח"כ אריאל, שעדין מתקשה להבין מדוע ממשלת הליכוד ממשיכה את מדיניותה המסוכנת והפוגענית של ממשלת קדימה - אולמרט.

כמה מחברי הכנסת רואים בדיון זה חלק מהבאת התמונה השלמה בפני הציבור, ומאמינים כי בסופו של תהליך לא תהיה לשר הביטחון אהוד ברק ולממשלת נתניהו ברירה והם ייאלצו לחתום על אישורי התוכניות ובכך תפסק ההתייחסות למתיישבים היהודים ביו"ש כאל אזרחים מסוג ב´.