אאא

ל"כיכר השבת" נודע כי "העדה החרדית" החליטה לבטל בדקות האחרונות את המפגן נגד מרן הגר"ע יוסף שליט"א שתוכנן ליום רביעי הקרוב.

הבוקר (ראשון) סמך הגר"ע את ידו ואף חתם על מסמך "ההסברה" בשיתוף הרבנים שהופיעו אתמול (מוצאי-שבת) בפני בית-הדין של ´העדה החרדית´ - הגאון הרב משה צדקה, הגאון הרב ראובן אלבז והרב מוצפי חתן הגרש"מ עמאר.

משלחת הרבנים (אליה הצטרף הרב שלום כהן, חבר מועצת חכמי התורה), נסעו לביתו של גאב"ד "העדה החרדית" הגאון רבי טוביה וייס, כשהם מלווים ביו"ר ש"ס אלי ישי.

במהלך הפגישה הם הבהירו את פסק ההלכה של מרן הגר"ע יוסף. "הוסבר שהגיורים שאושרו יחולו על מקבלי עול תורה ומצוות", סיפר ישי ל"כיכר השבת". הגאב"ד אמר שידון על כך עם בית-דין של "העדה".

משם, נסעה המשלחת לביתו של מרן הגרי"ש אלישיב ברחוב חנן 10 בירושלים. הגרי"ש ביקש לשנות את אחת הפסקאות במכתב ולאחר-מכן אישר את הנוסח. במקביל, בית-הדין "העדה החרדית" אישר את ההבהרה והוחלט על ביטול המפגן.

עד לאמש בחצות עוד נראה היה כי העצרת תתקיים לאור דבריו הנחרצים של הראשון-לציון רבי משה-שלמה עמאר בשיעור ששודר בלויין - כי "לא צריך לתת הסברים לאף אחד על פסקיו של מרן הגר"ע".