אאא

דיווחים על פיגוע נגד מטרה ישראלית בבולגריה: על פי הדיווחים בטלוויזיה הבולגרית, 7 (מתוכם 5 ישראלים) הרוגים ו-35 פצועים היום (יום ד') בפיגוע שכוון נגד תיירים ישראלים בשדה התעופה שבבורגס, בולגריה.

על פי הטלוויזיה הבולגרית, הפיצוץ אירע באוטובוס שעמד להסיע תיירים ישראלים בטרמינל "סרפובו". במקום הרוגים ופצועים כאמור. משרד החוץ מקיים ישיבה מיוחדת בעקבות האירוע בחדר המצב.

משלחת של עשרה אנשי  מד"א מתארגנת בכדי להגיע למקום ולהגיש שם עזרה ולהביא את הפצועים בארץ. בזק"א יוציאו הערב משלחת בכדי לזהות את החללים.

העיר בורגס היא אתר תיירות בין לאומי הנחשב זול לחופי הים השחור התיירים הישראלים הגיעו בקבוצה גדולה ועלו על ארבע אוטובוסים שהסיעו אותם לבית המלון, מייד בצאתם משדה התעופה התרחש פיצוץ באוטובוס מספר אחד, ומהומה החלה במקום. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ככל הנראה היה יותר מפיצוץ אחד. הדיווח הרשמי לא קורא לפיצוץ פעולת טרור. חלק מהמקורות הרשמיים מדברים באופן מעורפל על מניעים פולטיים מאחרי הפיצוץ, ראש עיריית בורגס אומר כי הפיצוץ אירע עכב מטען חבלה הונח. ראש הממשלה בהודעתו: אומר כי מדובר בפיגוע ומצביע על אירן כאחראית.

הפיצוץ הנוכחי מגיע לאחר שורה של התראות על פיגועים באירופה, רק לאחרונה סוכל פיגוע נגד ישראלים בקפריסין. חיבתם של ארגוני הטרור לבצע פיגועים בתאריכים מיוחדים ידועה וגם פיצוץ זה אירע בדיוק כ-18 שנים לאחר הפיגוע בבניין הקהילה היהודית בארגנטינה. 

גל, עדת ראייה שהייתה באוטובוס מספרת על אדם זר שעלה על האוטובוס, אך לא ברור אם הוא המפגע. עדי ראיה אחרים מספרים כי טיפול רשויות הביטחון וההצלה באירוע היו גרועים, וכי האבטחה במקום הייתה רופפת. 

 

בית חב"ד בבורגס
בית חב"ד בבורגס
כוחות הביטחון הבולגרים
כוחות הביטחון הבולגרים
האוטובוס הפגוע
האוטובוס הפגוע