אאא

מגמה מעורבת מאפיינת את המסחר בבורסות אסיה היום (ו'), לאחר סגירה חיובית בוול סטריט ופרסום נתוני מאקרו כלכלה מאכזבים ביפן. החוזים על מדדי ניו-יורק מאותתים על פתיחה מעורבת היום. בורסת טוקיו עברה לעלייה בעקבות הכרזת הבנק המרכזי (על כך בהמשך).

בוול סטריט, כאמור, הסתיים יום המסחר בעליות, הודות לזינוק לא צפוי במדד מכירות הבתים בהמתנה בחודש מארס, נתון שהסיט את ההשפעה השלילית של הקיפאון בתביעות לקבלת דמי אבטלה בשבוע החולף. מניות ענף הבנייה בלטו בעליות חדות ומדד מניות הבנייה ב-S&P 500 זינק בכמעט 5%. מדד הדאו ג'ונס רשם עלייה תלת-ספרתית אל מעל ל-13,200 נקודות ואילו מדד S&P 500 כבש מחדש את רמת ה-1,400 נק'.

שורה של נתוני מאקרו שליליים פורסמו אתמול באירופה, החל ממדדי אמון עסקים ועד מדדי אמון בתעשייה. מדד הסנטימנט הכלכלי שפרסמה הנציבות האירופית הראה על ירידה לרמה הנמוכה מאז דצמבר - 92.8 נקודות באפריל לעומת 94.2 נק' במארס. נתונים אלה מצטרפים לנתוני תמ"ג גרועים שפורסמו אתמול בבריטניה, שהעידו כי הכלכלה הבריטית גלשה למיתון ברבעון הראשון של השנה.

"הנתונים האלה מראים לנו שאנחנו לא צריכים להיות מודאגים רק ממדינות הפריפריה עמוסות החובות, אלא מכל מדינות האיחוד האירופי", אמר כלכלן בבנק Commerzbank. "חשבנו שהכלכלה חוזרת לעצמה בשבועות האחרונים, אך הנתונים האחרונים מראים שהיינו אופטימיים מדי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בחזרה לאסיה. הבנק המרכזי של יפן הכריז היום על הגדלת התוכנית לרכישת נכסים בכ-5 טריליון ין (כ-61.9 מיליארד דולר). בעקבות ההודעה עברה הבורסה של טוקיו לעלייה של יותר מ-1%. במקביל הודיע ה-BOJ על הותרת הריבית ברמה אפסית.

לפני כן פורסם ביפן כי התפוקה התעשייתית גדלה בכ-1% בחודש מארס, לעומת צפי כלכלנים לגידול של כ-2.3% בתפוקה.

סמסונג אלקטרוניקס דיווחה היום על רווחי שיא של כ-4.44 מיליארד דולר ברבעון הראשון, גבוה בכ-12% מצפי האנליסטים. זאת בעיקר על רקע מכירות חזקות של סמארטפונים וטאבלטים של החברה.