אאא

פירות ההסתה: מספר תלמידים מישיבת "ברכת יצחק" באור יהודה, הותקפו הערב (שלישי) מילולית בחריפות בעיר על ידי צעירים גלויי ראש. זאת כיממה בלבד לאחר דברי הסתה קשים שהושמעו בתחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל כנגד המגזר החרדי.

התלמידים, יצאו ממבנה הישיבה בה הם לומדים, וכאשר הגיעו לרחוב בן פורת בעיר, נתקלו בשני גברים גלויי ראש שהטיחו בהם קללות ונאצות שהופנו כנגד כלל הציבור החרדי. אחד התלמידים סיפר בשיחה עם "כיכר השבת" על שהתרחש. לדבריו, "אנחנו יצאנו מהישיבה בארוחת ערב בכדי לעשות ספורט ולפתע במרכז העיר עברו בסמוך אלינו שני גברים בריונים וצעקו לעברינו "חבל שהיטלר לא הרג אתכם" וקללות קשות נוספות".

"לא הגבנו להם" מספר הבחור, "המשכנו הלאה במהירות, זה היה עלול להסתיים אחרת. הם ממש חיפשו ללבות את האש". הוסיף הבחור שהותקף. תלמידי הישיבה שהיו מעורבים באירוע התקיפה הוזמנו להגיש תלונה במשטרה המקומית, אך הם עדיין מתלבטים האם לבצע זאת.

כזכור, הבוקר פורסם ב'כיכר השבת' כי בתכנית "לא רוצים לישון עצמאות", ששודרה בתחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל, הושמעו משפטים חמורים נגד הציבור החרדי בכללותו. בתכנית, בהגשת נועה צינמן ותמר עמית יוסף, שוחחו משתתפי הפאנל בנושאי צער בעלי חיים וצמחוניות, ואחד המגישים אמר ללא כל היסוס כי מבחינתו - אם רק הייתה לו אפשרות - הוא היה אוכל בני אדם.

חבר הפאנל אמר כי היה רוצה לדלל את האוכלוסייה החרדית. "זה בדיוק הפרדוקס כי אנשים שהכי הייתי רוצה לדלל את האוכלוסייה שלהם זה החרדים, אבל בטח יש להם את הטעם הכי מגעיל, זה בטח נורא דלוח".

"כי זה כשר", קבע מגיש נוסף. "כשר זה הכי מגעיל, מסעדות כשרות אילו מסעדות דוחות", השיב חבר הפאנל שמעוניין לדלל את הציבור החרדי. אחרי דקות מעטות במהלכן הושמעו שירים, פנתה המגישה אל המאזינים וניסתה להבהיר: "בשם מערכת עצמאיות בלילה, כאילו זה שאמרנו מקודם על לאכול חרדים, לא התכוונו באמת, א. לא כשר. ב. לא פרקטי. ג. באמת הכל הכל בהומור".

מגל"צ נמסר בתגובה לכיכר השבת: "הדברים שנאמרו בתוכנית לא נאמרו על דעת גלי צהל ולא היו במקומם. מיד לאחר שנאמרו הדברים, שדרנית גלצ הבהירה כי מדובר בתוכנית הומור וסאטירה וכי לא הייתה כל כוונה לפגוע בציבור החרדי. אנחנו מתנצלים בפני מי שמצא עצמו נפגע".