אאא

אלפי יהודים ששהו באומן במהלך ימי ראש השנה עושים את דרכם מאז צאת יום הדין בחזרה לישראל, אולם יש מהם שעדיין נמצאים בשדה התעופה ואינם יודעים את מועד חזרתם.

מדובר בעשרות בני אדם, בהם זקנים, צעירים וילדים, הנמצאים מאז שעות הלילה בנמל התעופה ויניצה גברישובקה המרוחק כ-7 ק"מ מהעיר ויניצה שבאוקראינה והמטוסים אינם מגיעים לקחתם לביתם.

בשיחה עם "כיכר השבת", מספר אחד הנוסעים התקועים בשדה התעופה כי "יש כאן עשרות אנשים בהם ילדים שנמצאים כאן בשדה התעופה בכדי לצאת בטיסות שהיו אמורות לצאת בשעה 05:05 ו-05:50 אך המטוסים לא מגיעים. כששאלנו את סוכני הנסיעות הם אומרים שהאחראים משדה התעופה אחראים למחדל וכן להפך".

"מדובר בשערורייה שאין כדוגמתה", הוא אומר בזעם, "אנשים נמצאים כאן בשדה ופשוט ישנים על הרצפה. אתה רואה ילדים קטנים שהגיעו לשדה עייפים מכל התפילות בראש השנה ומה שהם רוצים זה סך הכול להגיע לביתם והם פשוט נרדמים על הידיים של אביהם או על הרצפה כאן".

הנוסעים המיואשים מקווים להגיע כמה שיותר מהר למחוז חפצם. "אנחנו לא יודעים מתי הכול יסתדר. אין לנו סיכוי לדעת מפני שכל הזמן אומרים לנו זמנים אחרים וכבר התייאשנו ואנחנו פשוט נוטים שלא להאמין למה שאומרים לנו כאן. בוא נקווה שהעניין הזה יסתדר בשעות הקרובות ונשוב לבית בהקדם ממש".