אאא

בצילו של המשבר במשא ומתן: יו"ר 'הבית היהודי' הגיע לביתו של יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד בתל אביב ונועד עמו בשעות הצהריים.

ח"כ נפתלי בנט הגיע לביתו של לפיד בכדי לנסות ולהגיע למתווה פשרה בין 'יש עתיד 'ל'הליכוד ביתנו', וזה בכדי למנוע הליכה לבחירות חוזרות, או את הקמתה של ממשלה עם חרדים כשלפיד באופוזיציה. לפי מקורבים לבכירים, בנט יצא מהפגישה כשהמחלוקות בין הצדדים הפכו ליותר גדולות משהיו טרם הכניסה לפגישה הבהולה. 

ביציאתו מהפגישה אמר בנט כי הוא ממשיך בנסיונות להגיע למתווה פשרה וימשיך כעת במהלכים מול הליכוד. לדבריו עד חג הפסח תיהיה ממשלה ולא יהיו עוד בחירות. 

ב'בית היהודי' אמרו לאחר הפגישה כי נפתלי בנט ממשיך בנסיונותיו להשגת מתווה של פשרה בין הליכוד ביתנו ויאיר לפיד, ולאחר פגישתו עם האחרון ימשיך במהלכים לקידום המתווה מול מפלגת הליכוד בתינו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לפי הבית היהודי, הנושאים שעומדים כעת בעין הויכוח: מינויו של עמיר פרץ לשר למרות הקטנת הממשלה עליה התעקש לפיד, והוויכוח על תיקי הפנים והחינוך בין הצדדים. 

בהודעת הבית היהודי נאמר כי בנט מנסה לקדם את המתווה בכדי למנוע בחירות חוזרות. 

מוקדם יותר אמרו ב'יש עתיד' כי: "המשבר הקואליציוני שאנו עדים לו כעת הוא לא רק מאבק על תיקים. זהו קרב על דמותה של החברה הישראלית. ההתעקשות שלנו נובעת מהעובדה שהדרך לשנות את פניה של המדינה עוברת בעיקר דרך תיק החינוך".

בנט עצמו התייחס הצהריים לאולטימטום שהציב נתניהו ללפיד ואמר: "פורסם כאילו הליכוד מציג אולטימטום לידידי יאיר לפיד. חבריי בליכוד: תשכחו מזה. ככה זה לא יילך. יש פערים. צריך להידבר ולהתפשר. כולנו. עד שתקום ממשלה. יש מדינה שצריך לדאוג לה".