מרצדסריקול ל-28 אלף מכוניות מרצדס בגלל רכיב של ארקל הישראלית
כ"ב בשבט תשפ | 17.02.20
הריקול הוא למכוניות היוקרה מרצדס C קלאס. לפי הודעת החברה האם רבל, מדובר בפגם שהוא רק ויזואלי - בתושבת המצבר, שאותו מייצרת ארקל (חדשות, תחבורה)
הטריק שימנע תאונות בעת חציית כבישהטריק שימנע תאונות בעת חציית כבישאביטל לוי6
מה אתם עושים לפני חציית כביש? מביטים לשני הכיוונים ואולי גם לכיוון המכונית, כדי לוודא שהיא לא מתקרבת אליכם. אך מחקר מוכיח שיש עוד דרך להפחית את הסיכוי להיפגע ממכונית מתקרבת (רכב)
הפתרון לפקקים: לא להיצמד למכונית שלפניכםהפתרון לפקקים: לא להיצמד למכונית שלפניכםיעל קלצקין1
מחקר מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס מראה כי שמירה נאותה על מרחק בין מכוניות, מלפנים ומאחור, תוכל לגרום לפקקים להיעלם כמעט לחלוטין. אוקיי, להפחית אותם. זה גם משהו, לא? (רכב)
אילוסטרציהת"א: רכבה ללא קסדה ונפצעה באורח קשהדניאל הרץ1
תיירת שרכבה על קורקינט - ברחובות תל אביב, ללא קסדה, התהפכה ככל הנראה בשל המדרכות החלקות מימי הגשמים ונפצעה. היא פונתה במצב קשה לבית החולים (חדשות, בארץ)
סמוטריץ': הקורקינטים החשמליים? הסוסים ברחו מהאורווה, וטוב שכךסמוטריץ': הקורקינטים החשמליים? הסוסים ברחו מהאורווה, וטוב שכךאודי עציון ותומר הדר, כלכליסט
שר התחבורה אמר בכנסת כי הכלים החשמליים הם פתרון לגודש התנועה ולזיהום האוויר, וקרא להורים לקחת אחריות: "עדיף להתעמת ולריב עם ילדים שעוד לא הגיעו לגיל הרכיבה או נוסעים בחוסר זהירות, מאשר ללוות אותם אחר כך, אני לא רוצה להגיד לאן" (רכב)
למה אסור לעקוב אחרי מכונית של חבר בכבישלמה אסור לעקוב אחרי מכונית של חבר בכבישכיכר השבת6
אתם וחבר אמורים להגיע לאותו מקום וכדי לא ללכת לאיבוד, אתם עוקבים אחריו במכונית שלכם. אך מחקר מצא כי המאמץ להשאיר את הרכב של עמיתכם בטווח הראיה שלכם, יכול להיות מסוכן (רכב)
צפו: נהג ברכב אוטונומי  ישן  בכביש מהירצפו: נהג ברכב אוטונומי ישן בכביש מהירשירות כלכליסט3
סרטון שהפך ויראלי מראה רכב של טסלה שועט בכביש מהיר במסצ'וסטס, בעוד הנהג מאחורי ההגה נראה ישן; דובר מטעם טסלה: "ייתכן שמדובר בכלל בתעלול מצד הצלם" (רכב)
מאזדה 3ריקול ל-11 אלף מכוניות מאזדה 3 בישראל בשל תקלה במגביםתומר הדר, כלכליסט
דלק מוטורוס יבואנית מאזדה הודיעה על ריקול למכוניות שיוצרו בין יולי 2015 ליולי 2017, בשל החשש שבמקרי קיצון יחול כשל במנגנון המגבים - תרחיש שעלול להוביל לתאונה (רכב)
כביש מהיר בגרמניהבגרמניה חם, אז הגבילו את מהירות הנסיעהשירות כלכליסט1
מהירות הנסיעה הוגבלה לעד 100 קמ"ש בחלק מהכבישים המהירים, כדי למנוע תאונות קטלניות וזאת בשל החשש כי הכבישים ייסדקו עקב החום ויהפכו מסוכנים לנהגים (רכב, עולם)
אילוסטרציה556 הרוגים בתאונות אוויריות בשנת 2018שירות כלכליסט1
התאונה האווירית האזרחית הקשה ביותר בשנה החולפת הייתה זו של חברת ליון אייר מאינדונזיה, בה נהרגו 189 נוסעים ואנשי צוות. 2017 נחשבת לשנה הבטוחה ביותר באוויר (בטיחות)
יישום התקנות החדשות לרוכבי האופניים החשמליים ידחה בחצי שנהיישום התקנות החדשות לרוכבי האופניים החשמליים ידחה בחצי שנהרועי רובינשטיין, כלכליסט
תקנות הבטיחות המחמירות לרוכבי אופניים חשמלים אושרו בוועדת הכלכלה, אך יישומן יידחה בשישה חודשים, לאחר תקופת התארגנות. שר התחבורה: מדובר בשיקולים פוליטיים, יו"ר הוועדה איתן כבל: "לא היה שר שהתחמק מהתמודדות עם הקטל בדרכים כמוך" (רכב)
ניסאן ג'וקמשרד התחבורה: אלו הליקויים שעלולים להתרחש ברכבךתומר הדר, שירות כלכליסט4
בניסאן ג'וק מ-2017 עלול להתקיים פגם במתג ההתנעה שבגללו הרכב עלול לדומם מנוע באמצע נסיעה; באאוטלנדר שיוצר בשנים 2014-16 עשויה הדלת להשתחרר בנסיעה (רכב)
בן 19 עם מאסר על תנאי נהג ללא רישיון. צפובן 19 עם מאסר על תנאי נהג ללא רישיון. צפוכיכר השבת4
בכביש 31 צומת להבים נעצר נהג בן 19 שנראה באופן נסיעתו כשהוא נע עם רכבו תוך סטייה מהנתיב מספר פעמים. הנהג לא הוציא רישיון מעולם והתגלה כי הוא בגילופין (בטיחות)
כך תעברו את הנהיגה בחורף - בשלוםכך תעברו את הנהיגה בחורף - בשלוםכיכר השבת
לקראת הגשמים שצפויים לרדת מחר מפרסמת המשטרה הנחיות לציבור הנהגים כיצד לנהוג בצורה בטוחה יותר ומה עליהם לשים לב לפני הכניסה לרכב, בכניסה ובנהיגה (רכב)
למבורגיניתייר עם למבורגיני ביצע 33 עבירות ב-4 שעותכיכר השבת10
תייר בריטי שכר בדובאי מכונית למבורגיני תמורת 1,600 דולר אך הותיר את החברה עם קנסות בגובה עשרות אלפי דולרים לאחר שבתוך 4 שעות ביצע יותר מ-30 עבירות תנועה (רכב)
מרצדס E-Class, סינון הרעלים הטוב ביותראלו הרכבים שפולטים רעלים ממיזוג האוויריוחנן בלייך3
חברת אנליטיקה בדקה את כמות הרעלים שמוחדרים לתוך מכוניתכם דרך מערכת המיזוג, וחזרה עם תוצאות מדאיגות • ילדכם סובל מאסטמה? כדאי לכם לקרוא את זה (רכב, בטיחות)
יש איסור לאחוז בנייד בנהיגה - גם ללא שימושיש איסור לאחוז בנייד בנהיגה - גם ללא שימושקובי רוזן2
בית המשפט העליון קבע כי עצם האחיזה במכשיר הטלפון הנייד בזמן נהיגה - גם אם לא נעשה בו שימוש - היא עבירה המצדיקה דו"ח. "קיים איסור לאחוז בטלפון", נקבע (רכב)
כך הרכב האוטונומי דרס רוכב אופניים • צפוכך הרכב האוטונומי דרס רוכב אופניים • צפויוסי נכטיגל10
משטרת טמפה פרסמה את תיעוד מצלמות הרכב האוטונומי של 'אובר', מהתאונה בה נהרגה איליין הרצברג, באריזונה. המשטרה הבהירה כי החברה לא אשמה בתאונה • צפו (רכב)
נסע באדום במהירות גבוהה והתנגש • צפונסע באדום במהירות גבוהה והתנגש • צפוכיכר השבת8
נסיעה במהירות גבוהה יכולה לגרום כידוע לתאונות קשות כפי שאירע הבוקר בצומת גבעתי. התאונה בה השתתפו 3 רכבים החלה כשהרכב הפוגע נסע במהירות ברמזור אדום (רכב)
גלעד ארדןיוזמת ארדן: עונש מאסר לעברייני תנועהקובי רוזן4
השר ארדן מבקש להחמיר עם נהגים עבריינים שנוסעים באור אדום, במהירות מופרזת או מדברים בסלולרי תוך כדי נהיגה באמצעות העמדתם לדין. המשמעות: עלולים להיאסר (בארץ)
נקלעתם לתאונה? הרכב יזעיק את כוחות ההצלהנקלעתם לתאונה? הרכב יזעיק את כוחות ההצלהכיכר השבת
המערכת החדשנית שמותקנת בכל הרכבים החדשים באירופה עושה את דרכה לישראל.שר התחבורה כץ אמר כי "מדובר במערכת מצילת חיים ממדרגה ראשונה שתחסוך בחיי אדם רבים"(תחבורה)
בני ברק ביום המסוכן ביותר בשנה - פוריםסקר תושבים: זו העיר הבטוחה ביותר בדרכיםכיכר השבת4
סקר שנערך בקרב תושבי הערים מצא כי הציון הממוצע בישראל עומד על 5.6 מתוך 10 בתחושת הביטחון של התושבים. בסקר השתתפו גם כמה מהערים החרדיות (רכב)
הרכבים שנתפסורכבי השטח המאולתרים נתפסו והועברו לגריטהכיכר השבת1
משטרת ישראל תפסה והחרימה רכבי שטח מאולתרים (באגי) שהוסלקו בתוך תעלת מעבר המים בנחל שחמון (גשר עליון) באילת, הרכבים שנתפסו הועברו לגריטה • תמונות (רכב)
ממחר: חובה לנסוע עם אורות דולקים - גם ביוםממחר: חובה לנסוע עם אורות דולקים - גם ביוםכיכר השבת3
החל ממחר, ה-1 בנובמבר, החוק מחייב הדלקה של אורות ברכב פרטי גם בשעות היום בעת נסיעות בינעירוניות. מוניות ואוטובוסים כמו גם אופנועים מחויבים באורות גם בעיר (רכב)
אחד הרכבים שהוחרםתיעוד: המשטרה החרימה רכבים משופריםכיכר השבת15
המשטרה החרימה בשבוע האחרון 31 רכבים משופרים שנתפסו בכפרים ערבים ורשמה דו"חות לנהגים • צפו בתיעוד מהרכבים שתפסה המשטה, וגם: מהו רכב משופר? (חדשות)
סכנת באופניים חשמליים: הפציעות נחשפותסכנת באופניים חשמליים: הפציעות נחשפותדניאל הרץ
מחקר חדש שהתפרסם בימים אלו על כמות וסוגי הפציעות לאחר תאונות באופניים חשמליים עם מידע מבתי החולים בישראל חושף את הפציעות המסוכנות שנגרמות מהכלי (רכב)

בטיחות

בטיחות בדרכים היא נושא חשוב מאין כמהו. נסיעה נכונה ובטוחה תציל את חייכם בשעת מבחן. מדור רכב מביא לכם את המילה האחרונה בבטיחות, מבחני ריסוק והוראות בטיחות.

כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
לא רק הגשר צר מאוד...
כ"ג באדר א' תשעו5