gur  hah rhcu..  www..  www..
הרכב יבלום אוטומטית וימנע תאונותהרכב יבלום אוטומטית וימנע תאונותשרון מנדל7
פורד הציגה טכנולוגיה שתגרום לרכב לבלום אוטומטית כשיזהה הולכי רגל שעשויים להיפגע. המערכת משתמשת במצלמות שיתווספו לחלק מכלי הרכב של החברה כבר ב-2015 (רכב)
מצלמה מצלמת מהירות מודרנית וידאונהגים, היכנו: החמרה בתקנותתומר הדר3
שורה ארוכה של גזירות על נהגי ישראל יגיעו לדיון ביום שני הקרוב בוועדת הכלכלה, ביניהן אפשרות לשימוש בסרטי מעקב, פסילות אוטומטיות לנהגים ועוד גזירות (רכב, חדשות)
המחסום החזק בעולם נגד משאיתהמחסום החזק בעולם vs משאיתשרון מנדל3
מחלקת המדינה האמריקנית הציגה את המחסום החזק בעולם. המחסום נועד למנוע פיגועי מכונית או משאית תופת שייכנסו לבסיסי צבא. איך המחסום עמד נגד משאית? צפו (רכב)
אילוסטרציהחדש: ניתן להשתמש בטלפון בטיסהחיים אבני
רשות שדות התעופה הישראלית מצטרפת לרשויות המקבילות באירופה ובארה"ב ומתירה שימוש במכשירים אלקטרוניים בטיסה. למרות זאת, האישור הסופי תלוי בחברות עצמן (רכב)
פעלול מנהרת האשטירוף: שיא עולמי ב"מנהרת האש"שרון מנדל8
שני פעלולנים שברו שיא עולמי ב"מנהרת האש", כשהצליחו לעבור עם אופנוע מנהרת אש באורך 120 מטר. בעקבות תקלה, שני הפעלולנים כמעט ולא יצאו מזה בחיים. צפו בטירוף (רכב)
כך 'חורכים' את הכביש ב-240 קמ"שכך 'חורכים' את הכביש ב-240 קמ"ששרון מנדל5
לרובנו לא יוצא לנהוג על הכביש במהירות מופרזת, אבל כולנו רוצים לדעת מדי פעם איך זה מרגיש לנסוע במהירות מטורפת. צפו ברכב שחותך נתיבים ורכבים ב-240 קמ"ש (רכב)
תאונה. אילוסטרציהצפו: זהו הצומת המסוכן בעולם?שרון מנדל25
סרטון שעלה לרשת מאגד בתוכו תיעוד של עשרות תאונות שהתרחשו בצומת סואן במיוחד בדלהי שבהודו. בסרטון נראים בעיקר תאונות של אופנועים ורכבים דו גלגליים. צפו (בטיחות)
"מחיקת" רכבתיעוד: כך 'מוחקים' מכונית ברגעמישאל לוי2
רוצים להיפטר מהרכב שלכם ולא יודעים איך? חבורת משועממים החליטה "למחוק" רכב ברגע אחד. אז מה צריך בשביל לעשות את זה? משאית ענק ורצון עז להיפטר מהרכב. צפו(רכב)
סוזוקי סוויפטריקול בסוזוקי: בעלי סוויפט הוזמנוליאור גוטמן
כ-400 בעלי סוויפט הוזמנו לטפל בבעיה במערכת הבלימה. מדובר במכוניות משנת ייצור 2013 בהם קיים חשש כי ייגרם נזק לצינור הבלם שבעקבותיו ידלוף נוזל הבלמים (רכב)
נוסעים לחו"ל? קבלו 7 כללי זהירותנוסעים לחו"ל? קבלו 7 כללי זהירותדינה פלר
לא משנה באיזו מדינה תבחרו לבלות את החופשה שלכם, יש שני דברים שבטוח תזדקקו להם: כסף ותעודות. לכן חשוב במיוחד להקפיד על הכללים הנוגעים לשמירתם (נסיעות, בעולם)
אופנוע של דוקאטי במירוץחליפה מיוחדת תציל את האופנועןשרון מנדל5
דוקאטי הציגה את החליפה המיוחדת שתציל את רוכב האופנוע. החליפה, בתוכה ישנן כריות אוויר, מתנפחת אוטומטית מיד עם התרחשות תאונת דרכים. צפו במבחן הריסוק המיוחד(רכב)
אילוסטרציהצפו: ה'כמעט-תאונות' הכי מפחידותשרון מנדל18
נהיגה ברכב אמורה להיות דבר מהנה, אך לצערנו לעיתים קרובות מתרחשות על הכביש גם תאונות קשות. ישנם כאלו שהיו הכי קרובים לתאונה קטלנית ואיכשהו יצאו ממנה. צפו (רכב)
נער ישראלי תופס מחסה בעת האזעקהצפו: כך תתגוננו באזעקה בזמן נהיגהקובי רוזן3
בפיקוד העורף ממשיכים להזכיר לתושבים להישמע להוראות ולתפוס מחסה בעת הישמע אזעקה. בעת נהיגה, מטבע הדברים, אפשרויות ההתגוננות הן מעטות. צפו במדריך (רכב)
אילוסטרציהמהירות גבוהה גורמת ליותר תאונות?שרון מנדל3
נתוני המשטרה על תאונות הדרכים ב-2013 מעלים כי מהירות גבוהה גורמת למספר קטן של תאונות. המשרד לביטחון פנים: מהירות גבוהה גורמת ל-50 אחוז מהתאונות. מי צודק? (רכב)
שברולט קובאלטתקלה בשברולט גרמה ל-17 הרוגיםשרון מנדל
קונצרן הרכב האמריקני ג'נרל מוטורס הודיע כי כתוצאה מהכשל במתג ההנעה בדגמי שברולט וסאטורן נהרגו עד כה 17 בני אדם. כ-30 מיליון מכוניות הוזמנו השנה למוסך (רכב, בטיחות)
מרצדס וסמארט מתנגשותכשסמארט מתנגשת במרצדס יקרהשרון מנדל4
יצרנית הרכב 'דיימלר' רצתה להוכיח שמכונית הסמארט שלה בטוחה. החברה ערכה סרטון בו המסארט מתנגשת במכונית הדגל של החברה, מרצדס S קלאס. איך זה נגמר? צפו (בטיחות)
תאונה ב"נסקר"10 התאונות 'המפוארות' בנסקרשרון מנדל10
מירוץ המכוניות 'נסקר' בארה"ב נחשב למירוץ המסוכן בעולם - תאונות קשות מתרחשות שם באופן תדיר. צפו ב-10 התאונות הקשות במירוץ. וגם, איך זה נשמע ביפנית? רמז: מצחיק (רכב)
טויוטה סיינהצפו: מבחן הריסוק של 'הרכב החרדי'שרון מנדל9
טויוטה סיינה הפך בשנים האחרונות ל"רכב החרדי", זאת בעקבות הגודל והנוחות שלו המתאימים למשפחה ברוכת ילדים. אז איך הוא עבר את מבחן הבטיחות? צפו (רכב, בטיחות)
ח"כ אורי מקלבח"כ מקלב נגד הנהגים המסוכניםישי כהן
הוועדה לפניות הציבור התכנסה לדיון המשך בנושא יישום החוק לפיו "יוקם מאגר מידע שיכלול את פרטי הנהגים שרישיונם נפסל". ח"כ מקלב תקף את אי יישום החוק (רכב, בטיחות)
6,300 מכוניות טויוטה יזומנו לתיקון6,300 מכוניות טויוטה יזומנו לתיקוןתומר הדר
6,300 מכוניות טויוטה פריוס היברידיות, שיוצרו בין 2009 ל-2013, יזומנו למוסכי היבואנית יוניון מוטורס לביצועו של ריקול ועדכון תוכנה ביחידת הבקרה של מערכת ממיר המתח (רכב, בארץ)
יבואני הרכב: "למה שיבואו אלינו?"יבואני הרכב: "למה שיבואו אלינו?"שושי מילר5
המהפכה בענף הרכב גררה את השוק כולו לסחרחורת ופוגעת ביבואנים. רועי נחמיאס, מנכ"ל רוזנטל רכבים אומר כי "החסמים שהקשו מאוד על מכירת רכב - חלפו מן העולם" (רכב)
רישיון נהיגה מגיל 16 ו-9 חודשיםרישיון נהיגה מגיל 16 ו-9 חודשיםכלכליסט8
ועדת הכלכלה של הכנסת היום אישרה את התוכנית להנהגת רישיון נהיגה מדורג שתיכנס לתוקף ב-1 יולי, לפיה, יהיה ניתן להוציא רישיון נהיגה מגיל 16 ותשעה חודשים (חדשות, רכב)
כרית אוויר4,800 רכבים בישראל זקוקים לתיקוןתומר הדר1
טויוטה, הונדה וניסאן יזמנו מיליוני רכבים ברחבי העולם לבדיקה של מנגנון הכרית. 4,800 רכבי טויוטה בישראל זומנו, לא ידוע עדיין כמה רכבי הונדה וניסאן יזומנו (רכב)
טויוטה לנדקרוזרתביעה: טויוטה מוכרת רכבים פגומיםיצחק דנון
תביעה ייצוגית נגד טויוטה: מוכרת רכבים פגומים. התובע טוען כי פגם בלנד קרוזר פראדו עלול להביא לאובדן שליטה על הרכב ולתאונה. ודורש פיצויים על הנזק ועל עוגמת נפש (רכב)
מה עושים שמאבדים את הבלמים?איך נוהגים כשמאבדים את הבלמים?כיכר השבת2
במסגרת תהליך הפקת לקחים בעקבות התאונה הקטלנית בה נהרגו שמונת בני משפחת אטיאס ז"ל, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מפרסמת הוראות לנהיגה במצבי חירום (רכב)
נוהגים בזהירותסוער בחוץ: הנחיות בטיחות לנהגיםשושי מילר1
מזג האוויר הסוער שמלווה אותנו בימים האחרונים אמור להמשך לאורך כל השבוע, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עם הנחיות לנהיגה בטחוה במזג האוויר הסוער (רכב)

בטיחות

בטיחות בדרכים היא נושא חשוב מאין כמהו. נסיעה נכונה ובטוחה תציל את חייכם בשעת מבחן. מדור רכב מביא לכם את המילה האחרונה בבטיחות, מבחני ריסוק והוראות בטיחות.

עדכונים
כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
לא רק הגשר צר מאוד...
כ"ג באדר א' תשעו5