אאא

עזרת הנשים בבית הכנסת דחסידי גור, שנהרסה רק בשבוע שעבר, תיבנה מחדש, כך החליט היום בית המשפט, בהחלטה המהווה ניצחון לרב צבי ביאלוסטוצקי מבני ברק, המנהל את מאבק בית החסידים.

המדובר כזכור בפרשה המתנהלת כבר קרוב לשלושים שנה, בה מנסים אלו הטוענים לבעלות על המבנה בו קיים בית הכנסת של חסידי גור ברח' בעש"ט בבני ברק, לפנותו ממקומו, אלא שבית הכנסת מתנגד נמרצות, ועל פי הנראה כעת, עוד זמן רב יעבור, עד שתהיה החלטה ברורה בפרשה.

כידוע, בתום מאבק משפטי ארוך קיבל בית הכנסת צו על תנאי כנגד הריסת בית הכנסת, עד לדיון בטענות המתפללים כנגד פסק הבוררות הקובע כי הבניין שייך למר סידני קסירר ושות', פסק עליו מערער בית הכנסת בטענה, כי המדובר בבוררות שהוא כלל לא היה צד לה, ועל כן זו אינה מחייבת אותו.

אלא שבשבוע שעבר, נהרסה עזרת הנשים של בית הכנסת במבנה, כל זאת בגיבוי עיריית בני ברק ומשטרת ישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לאור זאת, פנה וועד מתפללי בית הכנסת, בראשות הרב צבי ביאלוסטוצקי המיוצג ע"י עוה"ד אלקנה בישיץ, אל בית המשפט, וביקש כי יותר לו לבנות מחדש את עזרת הנשים. בנוסף ביקש ביאלוסטוצקי, כי ההורסים ייענשו בגין "ביזיון בית המשפט" על ההריסה שביצעו בניגוד לצו השופט קליין שאסר את ההריסה.

בסיומו של דיון ארוך, ולאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע לפשרה ביניהם, קיבלו הצדדים את המלצת בית המשפט, לפיה, תיבנה עזרת הנשים מחדש, כשמנגד יוותר בית הכנסת על הדרישה לביזיון בית המשפט.

כך או כך, בבית הכנסת חגגו היום את ההחלטה הרשמית המורה על בנייה מחדש של עזרת הנשים, ועל ההבהרה החד-משמעית שניתנה בכך, כי כל הריסה במקום, איננה חוקית.