אאא

למרות המצב הפיננסי הקשה אליו נקלע בית החולים הדסה עין כרם בשנה האחרונה, שביתת עובדים וקיצוץ משמעותי בשכר, מתברר כי הנהלת בית החולים הוציאה לא פחות משני מיליון שקלים על שירותי דוברות וייעוץ אסטרטגי חיצוניים.

לפי הנתונים המתפרסמים ב"הארץ" עולה כי מסוף 2013 ועד לחודש שעבר הנהלת בית החולים העבירה סכומים רבים לחשבון הבנק של חברה בשם "העולם החופשי בע"מ, וזאת בגין שירותיהם של אשת יחסי הציבור רחלי גולדבלט והיועץ האסטרטגי דוד ספקטור.

הסכומים המדוברים הגיעו עד ל-418 אלף שקל והסתכמו בשנה האחרונה בסך הכול ביותר משני מיליון שקלים. סכום משמעותי בתחום יחסי הציבור וייעוץ אסטרטגי.

גורם וותיק בתחום האסטרטגיה והייעוץ התקשורתי אמר ל"הארץ" כי מדובר במחירים גבוהים מהותית מהמקובל. "ייעוץ תקשורת חיצוני לגופים גדולים עשוי להגיע ל-400-300 אלף שקל לשנה במקרים חריגים שבהם כולל השירות ניהול קמפיין".

בארגון נשות הדסה מסרו בתגובה כי "חברת העולם החופשי נשכרה על מנת לייעץ למשרדי הדסה בישראל וההתקשרות עמה הסתיימה לפני מספר שבועות. פרטי ההתקשרות עם החברה הם עניין פנימי".

מהמרכז הרפואי הדסה נמסר: "לאחר תקופה ארוכה של חוסר תפקוד, המרכז הרפואי הדסה עלה על פסים של שיקום - הן פיננסי והן מקצועי. צר לנו כי חלק מהוועדים אינם נרתמים למשימה זו, ממשיכים לדבר עם ההנהלה דרך התקשורת, במקום לנהל מערכת יחסים תקינה. לא נאפשר קרבות שליטה בין עובדים להנהלה, כמו בחברות ציבוריות מסוימות, ונפעל למען שיח מקצועי, ענייני ומכבד".

 (צילום ארכיון: יוסי זמיר / פלאש 90)
בית החולים הדסה עין כרם בזמן מאבק העובדים (צילום: יונתן זינדל / פלאש 90)

עוד הוסיפו כי "כל ההסכמים המדוברים נחתמו על ידי ההנהלה הקודמת והדירקטוריון הקודמים, וההתקשרות נפסקה בתקופת ההנהלה הנוכחית. לשאלת המוטיבציה להסכמים ולסכומים אין בידי ההנהלה הנוכחית יכולת מענה, מכיוון שלא היא קיבלה את ההחלטות. באמירה זו אין משום ביקורת על יכולתם המקצועית ועל ההשקעה של אותם נותני השירות".

מחברת העולם החופשי נמסר בתגובה כי "התמונה הנכונה היא של עשייה ברוכה, מסורה ונאמנה של הצוות המקצועי החדש, אשר ימים כלילות נלחם על עתידו של בית החולים ללא מורא ופחד מקבוצה אלימה ומסיתה בבית החולים, שפעלה בחוסר תום לב ומשיקולים זרים אישיים נגד העושים במלאכה להצלת בית החולים".

לדבריהם, "מאז מינוי ד"ר קפלן לתפקידו ואח"כ מאז מינוי תמר פרץ, נוצרה תמונה אחרת לחלוטין ממה שהכתבה מנסה להגיד כלפי ההנהלה הקיימת. חבל שניתנה כאן במה לאותה קבוצה שהתנהלותה כלפי הנהלות קודמות לא איפשרה לבצע תוכנית הבראה אמיתית והביאה לגירעון של 1.3 מיליארד שקלים".