אאא

סאגת 'נאות הפסגה' נמשכת. היום הודיע בית המפט על דחיית בקשתה של 'נאות הפסגה' להקפאת פעילותה. ומחר צפויה החברה לעתור לבג"ץ, בתקווה כי הוא יאשר את הבקשה, כאשר כל זה מיועד למטרה אחת בלבד: יצירת לחץ על הרשויות הרלוונטיות, על מנת שיביאו לביטול הקפאת הבנייה על מגרשיה של 'נאות הפסגה' במודיעין עילית.

לדברי ר' פנחס זלצמן מנכ"ל החברה, הייתה דחיית הבקשה צפויה, זאת מאחר והמדובר בבקשה של החברה עצמה, ולא כמקובל במקרים כאלו, של נושים המבקשים את הבקשה. בעקבות הדחייה, תערער מחר 'נאות הפסגה' לבג"ץ על דחיית בקשתה, כאשר לעוה"ד אודי ארד שייצג את החברה עד כה, יצטרף עוה"ד אלי זוהר.

לדברי זלצמן, ההפשרה מאמש כוללת בס"ה כ-40% מהשטחים שהיו מוקפאים, כאשר 60% מההקפעה עדיין עומדת בעינה, "לא נחדל מהדרישה להפסקת פעילות החברה, עד שהגורמים העומדים מאחורי ההקפאה, יבינו את השלכות מעשיהם ויחדלו מכך".

הפנייה לבג"ץ, כוללת גם בקשה לסיים במהירות את ההכרעה בתוואי הגדר, מה שככל הנראה עומד מאחורי החלטת הצבא, הממתין להכרעת בג"ץ.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

זלצמן גם מבקש להזים את כל השמועות על התרסקותה של החברה בעקבות דחיית הבקשה: "בחשבונות החברה ישנה יתרה של מיליוני שקלים, אלא שאין לנו כוונה להמשיך ולפעול במצב הזה, בו המדינה שמכרה לנו את הקרקעות, מביאה אותנו למצב בו איננו יכולים לממש את הנכסים בהם השקענו עשרות מיליוני שקלים".

את השמועות בדבר עיקול שהטילה עליהם חברה איתם הם מצויים בסכסוך כספי הוא מכחיש: בית המשפט דחה את הבקשה שלהם, אנו נקיים מכל עיקול ומכל חוב, מלבד החובות הסטדנרטים של פעילות חברה רגילה".

לאן הולך כל המצב הזה? זלצמן בטוח בתוצאה: "הלחץ שלנו יכריע את הכף, וכבר בתקופה הקרובה ישוחררו כל המגרשים, אז, ורק אז נשוב לפעילות רגילה"