אאא

בית משפט העליון החליט הבוקר (שני) לעכב את ביצוע עונש המאסר שהוטל על שמונת מורשעי הולילנד, לאור הערעורים שהגישו לביתה משפט גנד הרשעתם.

ב-1 בספטמבר היו אמורים להיכנס אל מאחורי סורג ובריח כל שמונת מורשעי פרשת הולילנד, אך בית המשפט עיכב זמנית את מועד כניסתם עד להכרעה בבקשתם לדחות את הכניסה עד לדיון בערעור על העונש.

בדיון שהתקיים בסוף השבוע, פרקליטות המדינה הודיעה כי היא מתנגדת לעיכוב מאסר המורשעים, אהוד אולמרט, הלל צ'רני, אביגדור קלנר, אורי שטרית, אלי שמחיוף, מאיר רבין, דני דנקנר ואורי לופוליאנסקי - שנידונו לתקופות מאסר ממושכות.

בפרקליטות נימקו את התנגדותם הנחרצת בכך ש"סיכויי הערעור של כלל המבקשים נמוכים עד מאוד. טענות המבקשים, או לפחות רובן המוחלט, מכוונות כנגד ממצאים עובדתיים וממצאי מהימנות שנקבעו בזהירות ובקפידה על ידי בית המשפט המחוזי. זוהי משוכה גבוהה במיוחד, וספק אם המבקשים יצלחו אותה".

"מעשיהם המושחתים של המבקשים כולם, אלה שהפכו את מתן כספי השוחד הרבים לאמצעי לגיטימי להשגת מבוקשם מאת פקידי ונבחרי הציבור, ואלה מנגד, שלא בחלו, במשך שנים רבות, בקבלת כספים בסכומי עתק, פגעו באופן קשה ביותר באינטרסים ציבוריים חשובים. דומה כי הפרשיות שבהן הורשעו המבקשים הן מהחמורות שידעה המדינה בתחום זה", נכתב באשר לעצם ההרשעה.

הבוקר, כאמור, החליט בית המשפט לעכב את ביצוע גזר הדין לכל שמונת המורשעים עד למתן הכרעה בערעור שהגישו.

מוקדם יותר הבוקר, העריכה פרקליטתו של לופוליאנסקי, עו"ד שלומית הראל-שוורץ, בשיחה עם "כיכר השבת" כי "השופט ייתן עיכוב ביצוע למאסר ואני חושבת שלאורי לופוליאנסקי צריך להינתן עיכוב ביצוע".

"אם יש ספק מה שיכול לגרום המאסר לאורי לופוליאנסקי - אז אין ספק. הנזק הוא בלתי הפיך. להבדיל משאר המואשמים, שאין התלבטות כזו. אני חושבת שצריך לעכב את ביצוע העונש לשאר המורשעים בפרשה ואני מעריכה שכך יהיה", הוסיפה הפרקליטה.