אאא

בשורה לחסידים: שופט בית המשפט בהולנד פסק לפני זמן קצר כי מנהיגה של קהילת "שובו בנים - נחמת ציון" הרב אליעזר ברלנד, יישאר חופשי ולא ישוב לכלא עד לדיון הבא שייערך בעניינו בעוד שבועיים ימים. זאת בניגוד לבקשת משטרת ישראל להחזיר את הרב לכלא עד למשפט הנוסף שייערך בעניינו.  

בעוד כשבועיים מייד לאחר החגים כאשר יתקיים הדיון בעניינו, ייתכן ומדינת ישראל תבקש להגיש נגדו כתב אישום בגין האשמות חמורות אותן היא מייחסת לו. בד בבד תשוב המדינה לבקש להחזירו אל מאחורי סורג ובריח עד תום ההליכים.
 
בדיון שהתקיים היום הסבירו נציגי מדינת ישראל כי הרב נחשד במעשים חמורים ולאור זאת אין כל סיבה מוצדקת להשאירו חופשי ברחובות הולנד, ללא שהוא יקבל את עונשו. מנגד טענו עורכי דינו של הרב כי אין כל סיבה להשאירו במעצר משום שהאשמות נגדו "לא היו ולא נבראו" וכי כפי דברי הרב עצמו ששחרורו הגיע כי אין למשטרה כל יסוד בטענותיה.
 
הרב ברלנד נעצר באמצע החודש שעבר לאחר שנמלט מיוהנסבורג שבדרום אפריקה, שם שהה בחודשים האחרונים. מיד עם נחיתתו בשדה התעופה בהולנד, יחד עם רעייתו הרבנית תהילה, הוא נעצר. מייד לאחר מכן הוא הובא לכלא באמסטרדם שם שהה 24 שעות ושוחרר לאחר שעורך דינו שרון נהרי הצליח לשכנע את בית המשפט לשחררו בתנאים מגבילים.
 
לפני כשנתיים נמלט הרב ברלנד מישראל לאחר שמספר גורמים בקהילה הגישו נגדו תלונות במשטרה. הרב שהה זמן מה בשוויץ ולאחר מכן עזב למרוקו שם שהה כשנה עד שנאלץ לעזוב בהוראת השלטונות. ממרוקו הגיע הרב לזימבבואה אך כעבור חודשים ספורים נאלץ גם שם לעזוב ועבר ליוהנסבורג עד למעצרו בהולנד.