אאא

ביום שאחרי הטרגדיה הקשה ברחובות, הגיעו שוב מתנדבי זק"א לזירת האסון ונכנסו לתוך הדירה שנכלתה באש ולקחה איתה שישה נפשות - אבא וחמישה ילדים ממשפחה/

המתנדבים הדליקו שישה נרות בחדר השינה לעלוי נשמת ששת הניספים.

מפקד זק"א שפלה מנדי חביב שריכז את פעילות זק"א בזירה סיפר: "מדובר באירוע קשה. כשהגעתי למקום האירוע, המחזה היה מזעזע ביותר. צוות הכיבוי שפעל במקום עדכן אותי על מצב ההרוגים בדירה. צוותים של זק"א שפלה ומרכז טפלו במשך כל הלילה בזירת האירוע, החל מטיפול בגופות ועד לאיסוף הממצאים החייבים בקבורה. זירת שריפה היא אחת מזירות הקשות ביותר לפעול".

יעקב פיטרמן מתנדב זק"א ברחובות סיפר: "מדובר באירוע הקשה ביותר מזה עשור שאני מתנדב בארגון זק"א. קיבלנו את הדיווח ממוקד המבצעי של זק"א על שריפה מאחורי בית פרטי ברחוב נגארה ברחובות. צוות זק"א שפלה שהגיע למקום קיבלו דיווח ראשוני מצוות הכיבוי שישנם לכודים במצב קשה. המתנדבים של מד"א וזק"א שנכנסו בליווי הכיבוי נחשפו למחזה הנורא ביותר, ילדים ותינוקות ללא רוח חיים לאחר שנשרפו ונחנקו באש.

"לאחר שהמקום נבדק על ידי הכבאים ונמצא שאין עוד לכודים או פצועים. נכנסנו שוב לזירה הקשה וטיפלנו בגופות ההרוגים. אמבולנסים של זק"א העבירו את הגופות למכון. צוות מתנדבים מזק"א מרכז פועלים בתוך הדירה לאיסוף הממצאים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

משה בן הרוש קמב"צ זק''א שפלה סיפר: "לא יאומן מה שראינו, כמתנדבי זק"א הגענו לזירת האירוע, טיפלנו בשישה גופות, אב וחמישה ילדים, כשריח השריפה לא עוזב אותנו לרגע זה מחזיר אותי אחורה במספר חודשים, בה נספתה הילדה הילה צאלח בת ה-3 לאחר שנלכדה ברכב בוער ליד ביתה במושב בית עריף שבשפלה", אומר בן הרוש בכאב.

"כשהגעתי למקום ראיתי את הגופות שרועות אחת ליד השניה, ריח השריפה נישא באוויר, ואני ממאן להאמין איך משפחה שלמה נכחדה בשריפה. לאחר סיום האירוע ישבתי יחד עם מספר מתנדבים שנכנסו רק לאחרונה להתנדבות בזק"א, שיוציאו את אשר על ליבם. סמוך לשעה 3 שבתי הביתה, כאשר המראות הקשים לא עוזבים אותי לרגע.

"הדבר הראשון שעשיתי כשנכנסתי הביתה, ניגשתי למיטות של הילדים שלי, עברתי ממיטה למיטה חיבקתי ונישקתי אותם שוב ושוב, הודתי לה' על 10 ילדים נפלאים שנתן לי, ועל כל רגע ורגע שאני איתם. בלילה לא ישנתי כמו בן אדם, התהפכתי מצד לצד כשהמראות של ילדים השרופים עולים בראשי ולא נותנים לא מנוח".