אאא

לפני מספר ימים, משאית מטעם צה"ל הביאה לעין צורים - שם מתגוררים רבים ממשפחות המגורשים מגוש-קטיף - אלפי מזוזות שנעקרו מבתי המגורשים בגוש. בימים אלו עומלים קשות למיין את המזוזות ולהחזירם לאנשים המעוניינים לקבלם בחזרה.

המגורשים עומדים נדהמים לנוכח המחדל הנורא וביזוי הקודש ובעיקר תחושת ההפקרות שלא תאמן. אליעזר אוירבך מי שהיה במשך 18 שנים מזכיר המועצה הדתית בגוש-קטיף וכיום מתגורר בעין צורים, לא רגוע מאז הגיעו המזוזות.

"לאחר 6 וחצי שנים של סבל הכל עולה וצף מחדש", הוא אומר ל'כיכר השבת'. "אני שואל בכאב ובזעזוע: למה זה בא רק היום, ומה הם עוד מחביאים לנו? יש ציוד יקר ערך שנעלם מאז הגירוש ואין לנו קצה חוט לאן זה נעלם. למה נמשכת ההתעמרות הנפשעת הזאת במגורשים שלא יודעים מנוח זה למעלה משש שנים?!", הוא זועק. "כל הדבר הזה החזיר אותנו לימי הגירוש". 

אוירבך מספר לנו שהרב רוזנטל זצ"ל מי שהיה הרב של שערי חסד אמר להם בזמנו שגוש-קטיף היא "מזוזת השמירה על ארץ-ישראל|, לצערנו רואים שמאז שהוסרה המזוזה מגוש-קטיף, כל השמירה וההגנה על ארץ ישראל והדרום הוסרה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד אומר אוירבך: "אני אומר בציניות מהולה בכאב שכנראה הצבא החליט להחזיר לנו את המזוזות לקראת בניית בתי הקבע - להיות שותפים בבניית הבתים שלחלק גדול מאד מהמגורשים אין מושג בכלל איך הם יצליחו להגיע לבתי קבע". 

ומה שהכי כואב לו, שהמזוזות היו בתוך קרטונים של מנות קרב, עליהם גם מוטבעת הסיסמא "מנות הלחימה עולות כסף רב אל תפתח לשווא".

יצויין כי במוזיאון גוש-קטיף בירושלים יוצגו לציבור פריטים מאותם מזוזות שחזרו לאחר 6 שנים.