אאא

בגלל וויכוח כספי - ביטחונם של המתפללים בכותל הפקר: מיליוני מבקרים בכל שנה, יהודים ושאינם יהודים בשריד בית המקדש, הכותל המערבי - המקום אליו מגיעים תיירים רבים והוגדר למקום התיירות מספר אחד בארץ, לפני ציון הרשב"י מירון.

בימים האחרונים, אותם מבקרים רבים נמצאים בין הפטיש לסדן, בתוך ויכוח בין המשטרה לחברת האבטחה האחראית על אבטחת המקום הקדוש.

המשטרה דורשת מאבטחים נוספים שיאבטחו את השערים אולם בחברת האבטחה הודיעו כי אין ביכולתם למלאות אחר הדרישה. לאור זאת הוחלט במשטרת מחוז ירושלים על סנקציות וביום ראשון סגרה המשטרה שני שערים מרכזיים המיועדים לכניסת מבקרים.

סגירת השערים באתר הקדוש הפכה לשגרה בחודשים האחרונים ובשל כך גורמים בכותל חוששים כי המצב עלול להביא לידי פגיעה בביטחונם של המתפללים. הגורמים חוששים כי ככל שהזמן יחלוף, המחאה תתעצם ובמשטרת מחוז ירושלים יאלצו לסגור שערים נוספים, דבר שיגרום לעומס על השערים הנותרים.

גורם וותיק ברחבת הכותל המערבי נשמע רותח מזעם בשיחה עם "כיכר השבת": "לא ייתכן שבגלל וויכוח בין חברת האבטחה למשטרה, המגיעים הרבים אל רחבת הכותל ירגישו לא מספיק בטוחים. מעבר לעובדה כי העניין יכול להוות פרצה למחבלים חס ושלום, זה יגרום לכך שלאזרחים לא היה אמון בגורמי האבטחה".

אמש (רביעי) נסגרו השערים המרכזיים מהרובע היהודי ומשוק שער יפו, זאת בשל היעדר מאבטחים. במקום פרץ עימות מילולי בין מתפללים ומבקרים לגורמי אכיפת החוק.