אאא

לא מעט אסונות מתרחשים בימי חופשת הקיץ בדרכים ובמסלולי הטבע השונים ברדיו 'קול חי' וארגון 'איחוד הצלה' החליטו לעלות את המודעות ולמנוע את האסונות הללו, על ידי פעילות מיוחדת שתתקיים בימי חופשת הקיץ (יד' באב – כ"ה באב. 14 באוגוסט – 25 באוגוסט.) בערים החרדיות, תחת הכותרת "עוברים את הקיץ בשלום" במטרה לחדד את נושא הנסיעה הבטוחה בדרכים, וכן טיולים כהלכה.

במסגרת הפעילות יינתן דגש על נהיגה בטוחה, תינתן הדרכה ועידוד לנהיגה בבטיחות מרבית עם דגש על נוסעים חגורים, לצד רכיבה בטוחה עם דגש על חבישת קסדות.

בכל בוקר יתייצבו מתנדבי "איחוד הצלה" בין השעות 9:30-11:30 באחת מהערים החרדיות. במקום ימוקם אוהל הצללה ושילוט, ונהגים היוצאים לטיול יוזמנו להגיע לנקודת המפגש שם יקבלו חוברת הדרכה לנהיגה בטוחה הכוללת מגוון מסלולים. בתוך החוברת יהיו פעילויות לדרך וכן שאלון. בין אלו שישלחו את השאלון תיערך הגרלה.

כמו כן, על כל רכב אחד מהרכבים יודבק סטיקר עם סלוגן הקשור לבטיחות בדרכים והכולל את הלוגו של "קול חי" ו"איחוד הצלה". כל רכב ובו ילדים החגורים כראוי יקבל חבילת שי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כתבי רדיו "קול חי" יהיו פרוסים בערים החרדיות בימי הפעילות ברכב של "איחוד הצלה" ויעניקו לשלושה ילדים שירכבו בזהירות ועם קסדה - שי.

בכל יום יתעדכנו המאזינים באמצעות רדיו "קול חי" על העיר בה ממתינים מתנדבי "איחוד הצלה", במטרה לעודד את הפעילות והזהירות בדרכים יפרסם רדיו "קול חי" מידי יום מספר של רכב שנתפס עם סטיקר ויזכה אותו בפרס ענק.

יענקי פלאי, מנהל התוכניות של רדיו 'קול חי': "הפעילות שתיערך בימי חופשת הקיץ בנושא זהירות בדרכים, היא השלמה לפעולות הנערכות באופן קבוע בתוכניות השונות שברדיו ובעיקר בתוכנית הילדים. כמדיה החשובה והמובילה במגזר הדתי חרדי אנו מרגישים מחויבים לקדם ולהציף מודעות לנושאים המטרידים את המגזר".