אאא

בצעד די חריג, 2 עיתונים חרדים ביקרו בסוף-השבוע את הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר, על השתתפותו בכנס הבין-דתי בקזחסטאן.

הראשון, הוא העיתונאי ישראל קצובר. במדורו "סיכומו של שבוע" ב"המודיע" של שבת, הוא כותב: "חבל רק שלתוך הביקור של פרס בקזחסטאן, נקלעו גם שני הרבנים הראשיים לישראל הגר"ש עמאר והגר"י מצגר, שנוכחות הנשיא גרמה להצנעת חלקם בכינוס הבינדתי שהיה שם.

"נסיעה של שני רבנים ראשיים לוועידה שכזאת", ממשיך קצובר, "מחייבת הכנה מירבית של פגישות ושיקול דעת בשאלה מה אומרים מעל הבימה וממה נמנעים לומר.

"בשני התחומים לא נרשמה הצלחה. הערך המוסף של נוכחות הרבנים הראשיים לא בא לידי ביטוי, שכן ההכנה לקראת הועידה היתה לקויה ומספר הפגישות היה מצומצם ולא הותיר את חותמו, ובמשרד החוץ כמו בקרב גורמים ישראליים בכירים המעורים בנעשה בתחום, נדהמו לראות את אחד משני הרבנים הראשיים עולה לבמה ומציג את תמונת החייל הישראלי החטוף גלעד שליט.

"עם כל הרצון לטפל בנושא החייל, והרצון להשיבו בהקדם, לא שם היה המקום להעלות נושא זה, הם אומרים".

ב'שעה טובה' כנראה נעלבו שנציג מטעמם לא קיבל כרטיס-טיסה לשרשרת האירועים במדינה (מה שקיבלו כל העיתונים החרדיים) ותקפו אף הם את האירוע.

תחת הכותרת "ביזיון בקזחסטאן", הם משתלחים באירוע: "מקורבים לגדולי התורה אמרו השבוע, כי עצם ההשתתפות של הרבנים באירוע המוגדר 'בינדתי' היא עצמה ביזיון וביזוי היהדות.

"הוועידה עצמה", כך שעה טובה, "כפי שהיה צפוי מראש, לא הביאה כל תוצאות, ומלבד בזבוז עצום של כספים על קבלות-פנים ריקות מתוכן, והתערבבות של נציגים בעיתונות החרדית, עם אנשי כלי-תקשורת אחרים, לא הביאה כל תועלת.

"לעומת זאת, הנשיא פרס השיג תשואה מקורית, כאשר עצם השתתפותו הניבה מחאה של האיראנים שחשים כי הישראלים מגיחים לתוך החצר האחורית שלהם".