אאא

ח"כ אריה דרעי הגיע הצהריים (ראשון) למעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן.

דרעי שמע מראש הישיבה לגבי הדרך בה צריך לנהוג בעת הישיבה באופוזיציה בכדי להועיל לעולם התורה, ואיך לעמוד בפרץ בפני הגזירות הצפויות .

בסיום דברי ראש הישיבה אמר דרעי לרב: "אחרי הדברים של ראש הישיבה אני חש בסיעתא דשמיא ואת הדעת תורה האמיתית שיש לגדולי ישראל, שמרן הרב עובדיה יוסף הנחה אותו לנהוג באותה הדרך".

בסוף השבוע אמר דרעי בראיון חג בלעדי ל'כיכר השבת': "אני יכול להבטיח לתלמידי הישיבה שאנחנו דאגנו ונדאג שכל בן תורה שירצה ללמוד בישיבה יוכל ללמוד, לא יהיה גיוס בכפייה, בזה אני יכול להרגיע את הרוחות, מי שלומד תורה ימשיך ללמוד".

"תהיה כנראה בעיה של תקציבים", אומר דרעי, "יכול להיות שיפגעו אנשים באופן פרטי בנושא של הנחות בארנונה וכדומה, ובזה אנחנו נילחם, עברנו במשך השנים הרבה גזירות ונעבור גם את זה".

"התורה היא נצחית והמפלגות הללו שרודפות את התורה הם זמניות והם יעלמו".

דרעי חשף בראיון כי מרן הרב עובדיה יוסף הורה לו: "לנסות לקרב ולא להרחיק, לא בדרך של מחאות ולא בדרך של צעקות, הכי קל עכשיו להשתולל אבל זה לא הולך".

"מרן הרב עובדיה יוסף הורה לי לקרב, להיפגש, ואני עושה את זה. אפילו בחג הזה קיימתי כמה פגישות עם שרים כדי לנסות למצוא פתרונות בנושא החינוך, בנושא רשת מעיין החינוך התורני, בנשוא הרבנות ושאר הדברים", הוסיף דרעי.