אאא

עובד בוולס פארגו החליט לבקש ממנכ"ל הבנק העלאת שכר - ורצה שכולם יידעו מכך. התוצאה: עותק מהמייל ששלח למנכ"ל ג'ון סטאמפף - הועבר גם לכ-200 אלף מעובדי הבנק האמריקאי.

העובד, טייראל אוטאס, ביקש מהמנכ"ל לנקוט צעד דרמטי לצמצום האי שוויון - ולהעלות את שכרם של כל 300 אלף עובדי הבנק ב-10,000 דולר.

אוטאס כתב כי עלות המהלך עבור וולס פארגו תסתכם ב-3 מיליארד דולר - "חלק קטן בלבד מהכנסותיו השנתיות". במייל ששלח הוא ציין כי רווחי הבנק ברבעון השני עמדו על 5.7 מיליארד דולר, וכי אלה אינם מחולקים באופן שוויוני, למעט בקרב ההנהלה הבכירה. אוטאס הוסיף כי המשכורת שמקבלים מרבית העובדים בקושי מספיקה להם לקיום "חיים נוחים".

לדברי אוטאס, באמצעות העלאת שכר העובדים, וולס פארגו יהפוך את העובדים ומשפחותיהם למאושרים יותר, יצרניים יותר - וליציבים יותר מבחינה פיננסית. הוא ביקש מהמנכ"ל להביא בחשבון את יחסי הציבור הטובים שיהיו לוולס פארגו אם יעניק לעובדים את העלאת השכר, בתקופה שבה אמון הציבור בבנקים נמצא בירידה.

"וולס פארגו יוכל להראות לכל ארה"ב, אם לא לכל העולם, שכן, לתאגידים גדולים יש 'לב' - והם לא מסתפקים ביוזמות פילנטרופיות", כתב אוטאס, שמסר לכמה כלי תקשורת כי אינו חושש למקום עבודתו.

אוטאס ציין כי סטומפף, אחד המנכ"לים שנהנים מהתגמול הגבוה ביותר בארה"ב, השתכר מעל 19 מיליון דולר ב-2013 - "יותר ממה שרוב העובדים יראו בכל ימי חייהם". הוא סיים את המייל שלו בקריאה לעובדים: "הגיע הזמן שנבקש. לא, הגיע הזמן שנדרוש פיצוי הולם לעבודה הקשה שאנו מבצעים. קול של אדם אחד בעולם כה גדול הוא רק לחישה - אבל הקולות של כולנו יחד יכולים להזיז הרים".

המייל נשלח תחת הנושא "אי שוויון בהכנסות", וצוין כבעל חשיבות גבוהה. רשימת הנמענים התפרסה על פני 15 עמודים, וכללה עובדים וקבוצות הפצה.

דובר של וולס פארגו מסר כי הבנק מציע לעובדיו "חבילת תגמול תחרותית", הכוללת משכורת בסיס, בונוסים - ועוד "הזדמנויות להתפתחות הקריירה". הוא הוסיף כי התגמול גבוה באופן משמעותי מהמינימום הפדרלי.