אאא

האם החרם שהכריזו ב"העדה החרדית" על מועמדותו של ד"ר יאיר בירנבאום מנכ"ל הדסה לשעבר לתפקיד מנכל "מאוחדת", הוא זה שהכריע את הכף וגרם לביטול המינוי? התשובה, ככל הנראה חיובית.

אמש (שלישי) הודיעה וועדת המינויים של קופת-חולים "מאוחדת" כי בחרה במנהל בית-החולים מאיר-אשר לחיאני לתפקיד מנכ"ל הקופה, כשהוא מעדיפה אותו על פני בירנבאום.

כזכור, כפי שנחשף לראשונה ב"כיכר השבת", גורמים ב"העדה החרדית" זועמים על בירנבאום שהיה מעורב אישית בפרשת "האם המרעיבה", כאשר לאורך כל הדרך צידד בעמדת בית-החולים הדסה עין כרם.

אותם גורמים אף איימו לפני מספר שבועות כי אם ימונה בירנבאום תתארגן שורת רבנים שתחתום על עצומה ובה קריאה להחרים את "מאוחדת" - הנחשבת לקופה אהודה במגזר החרדי.

"בדיוק כפי שהעליל עלילות על ´האם המרעיבה´, אנו חוששים שיעליל עלילות שווא נוספות נגד חרדים בזמן שישמש מנכ"ל ´מאוחדת´", אומרים הגורמים.

מ"מאוחדת" אמרו בתגובה ל"כיכר השבת": "מאוחדת דוחה נחרצות כל ניסיון של גורם כלשהו לנכס לעצמו השפעה על תהליך הבחירה במנכ"ל החדש. דירקטוריון הקופה בחר בד"ר אלחיאני פה אחד לאור התפיסה האסטרטגית שהציג להחזרת הקופה למעמדה המוביל הן ברמה הרפואית והן ברמת השירות למבוטח וכן לנוכח ניסיונו המוכח והמוצלח להוביל תהליכים ברפואת הקהילה - כפי שעשה בהיותו יו"ר המועצה הלאומית לרפואת הקהילה, בתפקידיו הבכירים בשירותי בריאות כללית ובבי"ח מאיר".

תהליך מוקפד

לחיאני, 59, מכהן מאז 2007 כמנהל בית-החולים "מאיר". לחיאני נחשב למומחה ברפואת המשפחה, בעל תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד. בעבר שימש גם כמנהל מחוז מרכז של שירותי בריאות כללית וראש אגף הביזור. לחיאני שימש גם כסגן מנהל בי"ח סורוקה בבאר-שבע.

יו"ר דירקטוריון מאוחדת, הרב ירחמיאל בויאר, ציין כי "אני סמוך ובטוח שלאחר תהליך מוקפד מאוד ואחראי, בחרנו במנכ"ל המתאים ביותר לשקם את מאוחדת ולהציבה כקופה המובילה במדינה".