אאא

צריך לראות כדי להאמין: קצין משטרה שמונה לבדוק את האירוע, במסגרתו ירה שוטר מחוז ירושלים אש חיה במהלך הפגנת החרדים בירושלים קבע: הירי בעת ההתפרעות היה מוצדק.

בדו"ח של הקצין נאמר כי השוטר חש שחייו נמצאים בסכנה, והוא שלף את הנשק כ"הגנה עצמית", תוך יריות באוויר על מנת לפזר את ההתקהלות במקום. הקצין ציין כי השימוש בנשק האישי היה "מידתי, והלם את הנסיבות".

ממצאי הבדיקה הועברו למטה הארצי, שם אמורים להחליט האם לאמץ את המסקנות או לדחותן.

תנ"צ ניסו שחם, סן מפקד המחוז, הציג את ממצאי הבדיקה במהלך דיון בוועדת הפנים של הכנסת שעסק באלימות השוטרים כלפי המפגינים החרדים בירושלים לאחרונה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חברי הכנסת אורי מקלב ומשה גפני מדגל התורה מחו בתוקף על השימוש בנשק חם לצורך פיזור ההפגנות, שכלל ירי אש חיה, רימונים וגז. מצידו הצטדק ואמר כי מדובר באירוע חריג, ללא קשור להפגנות נגד פתיחת חניון קרתא או ההפגנות בעד האם החשודה בהרעבת בנה.

כזכור, העימות התרחש זמן קצר לאחר קצח בשכונת גאולה, כאשר המפגינים ביקשו למנוע את הוצאת הגופה ונתיחתה.

בציבור החרדי זועמים על מסקנות הקצין, וטוענים כי הדבר יעניק לגיטימציה מעתה לשוטרים לפתוח באש חיה ללא היסוס, כנגד מפגינים חרדים. "היום זה באוויר, מחר זה יהיה ירי לעבר מפגינים ממש, כי אותו שוטר יעיד שחש בסכנה. אלו הבלים ושטויות. קל מאד לעצום לרגע את העיניים ולדמיין איזו סערה תקשורתית הייתה קמה אילו קצין בכיר היה מצדיק ירי של אש חיה כנגד אזרחים ערבים. אך כשמדובר בחרדים, כל אבירי הצדק והדמוקרטיה ממלאים פיהם מים", אומר ל´כיכר השבת´ גורם ב´עדה החרדית´.