אאא

בעוד גורל ראשות העיר בבית שמש ניצב עדיין תלוי ועומד בהכרעתו של בית המשפט המחוזי בירושלים, וזאת עקב פרשת הזיופים, הרי שבמקביל מתכונן ראש העיר הנבחר משה אבוטבול להרכיב קואליציה ולהתחיל בתפקידו.

מי שסייעו לו הם חברי הכנסת החרדיים יו''ר שס אריה דרעי, וחברי הכנסת של 'יהדות התורה' יעקב ליצמן, משה גפני ומאיר פרוש.

במהלך המשא ומתן, נחתם הסכם ראשון עם הסיעה החילונית בית שמש ביתנו המייצגת את המגזר הרוסי, וזאת כניסיון לפורר את הגוש האופוזיציוני החילוני.

גורמים פוליטיים בעיר מעריכים כי במקביל מסייע ההסכם מול הנציג הרוסי, להקמת קואליציה יציבה וזאת בשל החשש מפני כך שנציגה השלישי של סיעת חן (דגל התורה) ישראל סילברסטיין המגלה ״עצמאות״ פוליטית יעשה דין לעצמו ויסרב להיכנס לקואליציה למרות חברותו הרשמית בדגל התורה.

במהלך המו"מ בו היו מעורבים דרעי וליצמן, זכתה סיעת אגודת ישראל להישגים של ממש כאשר ישעיהו ארנרייך - נציג הסיעה המרכזית, יכהן כנציג בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה וכן ישמש כמחזיק תיק החינוך.

הנציג הנוסף של הסיעה החסידית מוטי דירנפלד מבעלזא ישמש במקביל כמחזיק תיק הכספים. להערכת הגורמים הפוליטיים מדובר בהישג חסר תקדים של אגו״י אל מול הסיעות החרדיות דגל התורה וכח (שלומי אמונים) זאת מאחר והחברות בוועדה היוקרתית תשפיעה על עתיד הבנייה בעיר כמו גם תיק החינוך הנתפס כחשוב במיוחד לכלל הציבור החרדי בבית שמש.

במקביל, יקבל שמעון גולדברג נציג הסיעה הכלל חסידית כח את תיק שפ״ע - שיפור פני העיר, וכן תקבל הסיעה אחריות על החברה הכלכלית המפתחת בעיקר את אזורי התעשייה בעיר.

סיעת חן - דגל התורה תקבל ככל הנראה את תפקיד סגן ראש העיר בשכר בו יכהן שמואל גרינברג שיהיה אחראי על ח״ן חרדי ואילו חברו לסיעה משה מונטג יקבל תפקיד זוטר אחר.