אאא

עשרות בני אדם השתתפו בבוקר יום השבת בשמחת הקידוש לרגל הולדת בתו של אברהם ויספיש, מו"ל המקומון 'שערים' בעיר החרדית ביתר עילית, אלא שהשמחה גררה מחאה שהתעוררה לאחר  שאחד המוזמנים, הגוי של שבת, צילם את הנוכחים.

מדובר בקצין הביטחון שמופקד על שמירת הביטחון בעיר במהלך השבתות. הוא, כמו שאר המשתתפים, הוזמן על-ידי בעל השמחה. על דעת עצמו החל הוא לצלם את הנכוחים עד שאחד מהם נזף בו על כך.

במוצאי שבת הופצו התמונות ברשתות החברתיות, ועד מהרה התעורר פולמוס הלכתי האם היה מותר לו לעשות זאת כאשר היו שהאשימו את בעל השמחה בכך שהוא ביקש ממנו לצלם - טענה שבשקר יסודה.

בעקבות כך כתב הגוי בקבוצות ה-WhatsApp כי הוא עשה זאת על דעת עצמו: "חברים שבוע טוב לכולם. אמנם אני לא אוהב לכתוב וכו, בכל זאת שמעתי שבשבת יש קידוש לרבי וייספיש ואני כאחד שמכיר וכמו שאני נוהג אצל אחרים, הגעתי לקידוש על-מנת לאחל לידידי 'מזל-טוב'".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ביוזמתי בלבד צילמתי ואף אחד כולל בעל השמחה לא ביקש ממני זאת אלא יוזמה אישית גרידא ובזאת נותר לי לאחל לכולנו שבוע טוב... אגטי ווך", כתב.

אברהם ויספיש, הגיב ל"כיכר השבת" ואמר: "אני מוציא עיתון ומכורח המציאות הגיע לשם קצין הביטחון של העיר אותו אני מכיר באופן אישי. לא ראיתי שהוא צילם, לא דיברתי איתו לפני הגעתו וגם באירוע עצמו לא שוחחנו מלבד איחולי מזל-טוב".

"במוצאי שבת הופצו התמונות ברשת החברתית. שאלתי את רב חב"ד בביתר עילית, הרב אשר לעמיל כהן, והוא אמר לי שמותר ליהנות מהתמונות. אין בזה בעיה הלכתית. ישנם אנשים שינסו בכל מקום להשחיר עובדות כמו שהזמנתי אותו לצלם אבל זה פשוט לא נכון", הוסיף ויספיש.

בשיחה עם "כיכר השבת" מסר הגוי בתגובה: "אני צילמתי מיוזמתי בתום לב ושלחתי לו".