אאא

ההכרעה של 'דגל התורה': בשעות הצהריים (ראשון) הגיעו שלושת חברי הכנסת של תנועת "דגל התורה" אל מעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, זאת בכדי להתייעץ עמו ולקבל את הכרעתו בסוגיית האפשרות להקדמת הבחירות. 

חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר, הציגו בפני מרן ראש הישיבה את ההתחייבויות שדורש מהם ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לערוק לקואליציה חלופית לאחר שיפזר את הכנסת וכן לקבל הבטחה שימליצו עליו לאחר הבחירות (אם יוקדמו) אצל הנשיא כמי שירכיב את הממשלה הבאה.  

לאחר דיון ארוך שנמשך שעה ארוכה יצאו חברי הכנסת ממעונו של מרן הגראי"ל ודיווחו כי השיחה עסקה בנושאים הללו אולם סירבו לשוחח על הכרעתו של מרן ראש הישיבה בנידון. 

בשעה האחרונה שוחח בני רבינוביץ', דובר בית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן עם "כיכר השבת" ואישר את הפרסום המוקדם לפיו ההכרעה שנפלה הינה שלא להצטרף לקואליציה חלופית זאת בתמורה להקדמת הבחירות אולם מנגד לא ניתנה כל התחייבות לגבי ההמלצה לאחר הבחירות הקרובות.  

לדברי בני רבינוביץ: "מרן שליט"א אישר לח"כים להתחייב לנתניהו שלא יתמכו כעת בקואליציה חילופית באם אכן יפזר את הכנסת וילך לבחירות. על אחרי הבחירות - אין כל סיכום". 

מוקדם יותר אישר את הדברים בשיחה עם "כיכר השבת" מקור בכיר ב"דגל התורה" שדיווח אף הוא על ההחלטה האמורה.  

יצוין כי בנוסף אישרו גורמים רשמיים בבית מרן ראש הישיבה את הדברים לכלי התקשורת הכלליים והידיעה הפכה עד מהרה לכותרות ראשיות בכל האתרים, לפיהם, 'דגל התורה' לא מוכנה לתת לראש הממשלה את התחייבות שדרש לתמיכה לאחר הבחירות. 

יצוין כי החלטה דומה הועברה גם על-ידי יו"ר ש"ס אריה דרעי, שהצהיר אמש בראיון לערוץ 2 כי הבהיר לנתניהו שלא יצהיר מראש על תמיכה במועמדותו בקדנציה הבאה והוסיף כי יסכים לא לשתף פעולה עם ניסיונות להדחת נתניהו אם יככריז על הקדמת הבחירות.

"אמרתי לנתניהו שאנחנו מתחייבים בפניו שלא נחליף את הממשלה הזאת בתרגילי אי־אמון, שנהיה נאמנים לו עד הבחירות - אבל אני לא מוכן לומר מה יהיה אחרי הבחירות", אמר דרעי.