אאא

ראש בית הדין הדתי של הרשות הפלסטינאית השייך תייסיר תמימי הנחשב לאיש הדת הבכיר ביותר בשטחים מנסה לשכנע אותנו, על בסיס מומחים... יהודיים שסיפור בית המקדש הוא "שקר וזיוף היסטורי".

"בית המקדש אף פעם לא היה על הר הבית", אומר תמימי ומצטט ארכיאולוגים ישראליים שאמרו כי הממצאים מבית המקדש לא מאוששים את התיאוריה של הרבנים", דברי תמימי.

לדברי ראש בית הדין השרעי, תביעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שעל הרשות להכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי, היא דרישה שחצנית ונבזית, שכן ליהודים אין כל קשר למקום הזה על פני הגלובוס ו"גם הרצל הציע להם להתיישב באוגנדה, כי אין לעם היהודי מה לחפש בפלשתינה".

תמימי מצטרף בדבריו לניסיונות שעושים באחרונה בכירים רבים ברשות לנסות ולהציג את הקיום היהודי בארץ ישראל כמשהו חסר שורשים ובסיס. לישראלים, הוא מדגיש, אין זיקה היסטורית לשטחים האלו ואין להם גם קשר לירושלים, מלבד הקשר המלאכותי שהם מנסים להציג", דברי השייך תמימי. "ירושלים הייתה ותישאר בירת הנצח המדינית, הרוחנית והלאומית של פלסטין". אנחנו לא נתן ליהודים לנסות ולייהד את העיר ואגב כך גם להשתלט עם המקומות המקודשים לנו המוסלמים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדברי תמימי "היהודים עורכים בירושלים חפירות ארכיאולוגית ומחפשים מתחת לאדמה כל קשר למשהו יהודי שהיה בעבר וכל שמצאו מאז 1967 מסתכם בכמעט לא כלום. ואם כבר גילו משהו זה מימי הרומאים או הצלבנים באזור. מבית המקדש שהם אומרים שהיה בעיר הם לא מצאו ולו ממצא אחד רציני שיוכיח זאת".

"אל-קודס, מדגיש השייך תמימי היא עיר ערבית ידועה ומפורסמת זה אלפים בשנה, וכולם יודעים שהיא חלק אינטגראלי באמונה של המוסלמים".

בישראל מתייחסים בחומרה לדבריו של תמימי המבטאים קו שאיננו חדש בתעמולה של הרשות אלא שבאחרונה נעשה בו שימוש גובר יותר ויותר.