אאא

שנה אחרי - ההשתלטות ב'יתד נאמן' הושלמה: השופטת רות רונן מבית משפט המחוזי בתל-אביב, החליטה הבוקר (רביעי) לתת תוקף משפטי למהפכה שבוצעה בהנהלת העיתון.

השופטת החליטה לדחות את תביעתם של אנשי ההנהלה הישנה בעיתון 'יתד נאמן' כנגד מה שהם כינו "ההפיכה" וקבעה כי בעלי הבית בעיתון הליטאי הינם אנשי ההנהלה החדשה הכפופים למרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

בפסק הדין דחתה השופטת על הסף את עיקרי טענותיהם של אנשי ההנהלה הישנה, המזוהים כיום עם עיתון "הפלס", אשר עיקרם היו כנגד החלטתו של הרב ברוורמן לכנס לפני כשנה את הנהלת העמותה ודירקטוריון החברה ולהורות על מינויו של היו"ר החדש הנגיד שמעון גליק וכן על פיטוריו של העורך הראשי דאז נתי גרוסמן.

לטענתם, ברוורמן לא היה מוסמך לעשות זאת ופעל בניגוד להוראת משלחיו, אך השופטת קובעת בנחרצות כי אין בסיס לטענות הללו לאחר שהצדדים לא הציגו הוכחות מספיקות וממילא ברוורמן פעל כחוק ואותה אסיפה שהתקיימה בביתו של מרן ראש הישיבה בה הוחלט על המהפך הינה חוקית ונעשתה כדין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, הוויכוח התעורר בימי חוליו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, בשעה שמרן הגראי"ל שטיינמן הורה למקורביו לערוך שינויים בעיתון 'יתד נאמן' ולצורך כך אף פוטר העורך נתי גרוסמן.

אנשי ההנהלה הישנה בראשות גרוסמן והמנכ"ל יעקב לבין ערערו על ההפיכה בעיתון ומאז נמשך המשפט במשך השנה האחרונה. במקביל לכך הקימו אנשי ההנהלה הישנה את עיתון "הפלס" וזאת בעקבות דחיקתם מ"יתד נאמן".

למגינת ליבם, כיום קבע בית המשפט באופן סופי כי הבעלות בעיתון תישאר בידי ההנהלה החדשה.