אאא

בית-המשפט השלום בתל-אביב דחה אחר-הצהריים את עתירת האתר ´כיכר השבת´ להסרת צו איסור הפרסום על פרטי חקירת הרצח במועדון בתל-אביב לפני שלושה שבועות.

הרקע לעתירה, הינו מסע ההסתה המכוער וחסר הבסיס, אותו ערכו נציגים שונים מאותה הקהילה כנגד הציבור החרדי, בו בזמן שלציבור זה, אין שום קשר לעניין, לא באופן ישיר ולא באופן עקיף.

צו איסור הפרסום הגורף שהוטל על הפרשה, סייע בידי אותם גורמים, להאשים את הציבור החרדי כאחראי לרצח, לשסות בו את אמצעי את התקשורת, ואת הציבור כולו, עד כדי התרת דמו, כל זאת ללא כל עוול בכפו.

וכך נכתב בין-היתר בעתירה שהגיש 'כיכר השבת': "עוד לא יבש דם הנרצחים, ונדמה כי כבר היו גורמים אשר ביקשו לנצל את הרצח ולהסית כנגד הציבור החרדי בישראל. על בית המשפט הנכבד לקחת בחשבון את הערכים המתנגשים והעובדה שבמשך יומיים מוטחת ביקורת קשה כלפי הציבור החרדי (ללא כל הבדלה והפרדה), מצד גורמים שונים.

"הטחת האשמות הנ"ל, גורמת נזק בל ישוער לציבור שלם הנאבק על שמו הטוב, ואף נאבק נגד הסתה ואיומים שונים. המבקש יטען כי על בית המשפט לקחת בחשבון אינטרס חשוב זה.

"לאור כל זאת", סוכם, "כל אלו ועוד, מובילים את המבקש להגשת בקשה זו, שעיקר עניינה, ייצוג האינטרס של זכות הציבור לדעת. המבקש כאמור אינו מזלזל במידת החשיבות שבחקירה זאת, ונהפוך הוא: אינטרס של המבקש והציבור החרדי, היא שהחקירה תתבצע ללא כל הפרעה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הסרת הצו: פגיעה באינטרס הציבורי

וכך כותבת השופטת דניאלה שריזלי בפרוטוקול שרובו אסור לפרסום: "שקלתי את הבקשה ונימוקיה ועיינתי בקפידה בתגובת המשטרה אשר פירטה בפניי במסמך סודי את סיבת התנגדותה לביטול צו איסור הפרסום כולו או חלקו.

"באיזון בין האינטרסים אני סבורה כי סוג החקירה, אופייה, וגם בשלב שבו נמצאת החקירה, כל ביטול של צו איסור הפרסום כולו או חלקו עלול לפגוע באינטרס הציבורי החיוני שעניינו שלימות החקירה, תקינותה והבאת העבריין לדין. אשר על כן אני דוחה את הבקשה".

במהלך הדיון, ניסתה השופטת להגיע לנוסחה מוסכמת עם המשטרה, אך זו התנגדה בתוקף בנימוק שהדבר ישבש את החקירה. השופטת ציינה כי לדעתה ההלעום על הציבור החרדי פחת וגם לא היה כל-כך נורא.

בא-כח של משטרת ישראל ציין לשבח את האתר 'כיכר השבת' שבניגוד לכלי-התקשורת לא הפר את צו איסור הפרסום, אלא בחור להגיש בקשה לבית-המשפט.