אאא

הלבנת הון ב'שובו בנים': חוקרי היחידה המרכזית במשטרת ירושלים עצרו הבוקר (שני) לחקירה שבעה מבכירי קהילת 'שובו בנים - נחמת ציון' בחשד לעבירות של הלבנת הון ומרמה בכספי נכסים של המוסדות.

העצורים הועברו לחקירה במשרדי היחידה המרכזית ומובאים בשעה זו בזה אחר זה בפני בית המשפט לדיון בהארכת מעצרם.

בשעות הצהריים, האריך בית המשפט השלום בירושלים את מעצרו של בכיר הקהילה, הרב נחמן ברלנד, בנו של מנהיג 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד, בארבעה ימים עד ליום שישי.

שני רואי חשבון שנעצרו אף הם בפרשה, בהם רואת חשבון חסיד באבוב, שוחררו בתנאים מגבילים.

בנוסף, מעצרם של נתן ברלנד, בנו של נחמן ונכדו של הרב אליעזר ברלנד, ושל ערן הוכברג, הוארך עד ליום שישי,  

כפי שדווח ב"כיכר השבת", שבעה מבכירי קהילת 'שובו בנים' נעצרו הבוקר (שני) על-ידי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים, בחשד לעבירות של הלבנת הון ומרמה בכספים של נכסים של המוסד בעיר.

שישה מהעצורים הם תושבי העיר החרדית ביתר עילית והשביעי תושב החומה השלישית בשכונת מאה שערים בירושלים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשבוע שעבר נחשף ב"כיכר השבת" מכתב שנשלח ממשרד המשפטים למוסדות 'נחמת ציון - ברסלב' (שובו בנים), ובו נשלל אישור הניהול התקין של העמותה לשנת 2013, וכן נשלחה התראה למנהלי המוסדות לקראת פירוק, וזאת בין היתר לאור חשש כבד כי צירוף חברים חדשים לעמותה נעשה בניגוד לחוק. 

במשרד המשפטים הודיעו ל'שובו בנים' כי אל המשרד הגיעה פנייה לפיה הוחלפו לאחרונה חלק גדול מחברי העמותה, תוך שימוש באיומים, כאשר בנוסף דווח על כך שהעמותה פועלת בכדי לממש את נכסיה ולהבריח אותם שלא כדין. 

עוד נטען בפנייה, כי נחמן ברלנד, בנו של הרה"צ אליעזר ברלנד, ניסה לכאורה להוציא במרמה כספים מהעמותה, בסיועו של מר ערן הוכברג, כאשר בעבר נעשה - כביכול בהוראתו של נחמן ברלנד, ניסיון להחתים את הרב אליעזר ברלנד על הסכם העברת נכסים לידיו של ערן הוכברג, מההסכם עלה כי הוכברג העביר במשך השנים סכומי עתק למוסדות. 

משרד המשפטים אף התריע כי באם לא תינתן תגובה לשאלות עד ה-19 לחודש, (אוגוסט), הרי שתיעשה פניה לבית המשפט בבקשה לפרק את העמותה.