אאא

אחרי הדרמה שהתחוללה בפרשת הרב והניצב, כאשר פרקליטיו של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו הודיעו במפתיע לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי הם פורשים מהייצוג, דרשו בפרקליטות המדינה מבית המשפט שלא לאשר את בקשתם של הפרקליטים.

להערכתם, התפטרותם של הפרקליטים עורכי הדין, אלי זוהר, רועי בלכר ומשה מזור, עלולה הייתה לגרום לעיכוב משמעותי בהמשך המשפט המתנהל נגד הרב.

בעקבות כך התקיים השבוע דיון מיוחד ובהול אצל שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ד"ר עודד מודריק, שדחה את בקשת הפרקליטות על הסף. לפי הדיווח ב"ישראל היום", השופט קבע בהחלטתו כי אין לו יסוד להניח שהתפטרותם של הפרקליטים תפגע בהליך המשפטי משום שעו"ד אייל רוזובסקי שנמנה היה בצוות הפרקליטים שחתמו על הסדר הטיעון, נשאר בתפקידו.

במסגרת העסקה, הרב פינט המואשם במתן שוחד לתנ"צ אפרים ברכה, יהיה עד המדינה כנגד ניצב ארביב ויודה במתן שוחד בפרשת אפרים ברכה וכן בניסיון למתן שוחד ובשיבוש מהלכי חקירה, כאשר בית המשפט יוכל לגזור עליו עד שנת מאסר.

בעקבות הסדר הטיעון, ראש יחידת להב 433 לשעבר, ניצב בדימוס מנשה ארביב, הגיע כמה פעמים אל משרדי המחלקה לחקירות שוטרים, ונדרש להשיב לשאלות החוקרים באשר ליחסיו עם האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, שבמסגרתם קיבל לכאורה טובות הנאה מהרב.