אאא

כמה עשרות מתפללים מבית הכנסת ´תפארת אשר´ בהר חומה, הצליחו להשתחל לבניין עיריית ירושלים ולקיים בית כנסת זמני ליד לשכתו של ראש העיר, ניר ברקת.

פעולה מחאה זו באה בעקבות פינוי שני קרוואנים שהוצבו בשכונה עבור בית הכנסת. הקרוונים שהוצבו ללא רישיון, פונו על ידי העירייה בתוך זמן קצר. את הפינוי בחרה עירייה לבצע בצהרי ערב שבת.

מתברר כי בית הכנסת הוקם על קרקע המיועדת להקמת מועדון נוער ברחוב שלמה באום בשכונה. המתפללים שלא מצאו פתרון לבית הכנסת, החליטו לעשות מעשה, והקימו כאמור בית כנסת מאולתר בצמוד ללשכת ראש העיר, תוך שהם דורשים את התערבותו המיידית למציאת פתרון לבעיית בית הכנסת.

הרב שלומי אטיאס, חבר מועצת העיר, מסכים עם מחאת תושבי הר חומה, "זו שכונה ענקית שגרים בה למעלה מ-15 אלף תושבים וקיימים שם רק שני בתי כנסת, הבעיה חייבת להיפתר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המשטרה שהוזעקה על ידי מאבטחי העירייה נותרה מחוסרת עבודה, שכן המפגינים עזבו את המקום ללא עימות. "אנחנו שומרי חוק, אבל לא הייתה לנו ברירה, חייבים לפתור את הבעיה הזו", אמרו המתפללים.

נציין כי העירייה החליטה לצאת למלחמת חורמה במציבי הקרוונים הבלתי חוקיים שמשמשים בתי כנסת.

העירייה לא מתכחשת למצוקת הדיור הקשה של בתי הכנסת בשכונה, והיא אף אומרת כי "ראש העיר ירושלים הנחה את אגפי העירייה להאיץ את הליכי התכנון והבניה בשטחים המיועדים לבניית מבני ציבור, במטרה לענות על צרכי תושבי השכונה".