אאא

המאבק סביב בית הספר "אורות נריה" בבית שמש הגיע לרחובות: מאות חרדים הפגינו הלילה סמוך לבית הספר, בעקבות החלטת משרד החינוך להפעיל אותו סמוך לשכונות החרדיות.

בין הרבנים שעמדו מאחורי קיום ההפגנה, נמנו הגאון רבי נתן הכהן קופשיץ - רב שכונת 'נחלה ומנוחה', הגאון רבי יהושע רוזנברגר - חבר בד"צ 'העדה החרדית', ורב קרית הרמ"א ורמת בית שמש ב', הגאון רבי מאיר ויגדר, הגאון רבי מאיר הלר ורבנים נוספים גם כאלו מהציבור הליטאי בעיר.

העצרת נפתחה באמירת סליחות על-ידי הגר"נ קופשיץ, ובין היתר השמיעו דברי מחאה: הגר"י רוזנברגר, הגר"מ ויגדר, הגר"מ הלר, המשפיע הרוחני הגאון רבי סנדר ארלנגר, הרב יהושע סירוטה, ועוד.

במודעות רחוב שפורסמו לקראת ההפגנה נכתב: "גזירה קשה ונוראה נחתה על ראשי עם קודש, תושביה החרדים של עירנו בית שמש - השלטון המתנכר לכל קדשי ישראל בשיתוף הרפורמים הדלי"ם גוזרי התורה לגזרים רח"ל, גמרו אומר להצר צעדי היהדות החרדית ההולכת ומתפתחת בעיר, ולשם כך השכינו בית ספר (כמעט) חילוני, בתוככי שכונותינו החרדיות".

"היהדות החרדית המאוחדת בעירנו", נכתב במודעה, "תביע את זעקתה ותמיכתה בתושבי קרית חסידים הנרדפים על צווארם, שכל פשעם שברצונם לקיים רצון השם יתברך ולחיות בקדושה ובטהרה".

מארגני המחאה קיוו לקהל גדול יותר ממה שהגיע בסופו של דבר.

בבית-הספר הבטיחו לקיים הפגנה נגדית - וקיימו. סמוך למקום ההפגנה נערכה מחאה נגדית על-ידי הורים לתלמידות בית הספר. 

כצפוי, ההפגנה לא עברה בשקט. עימות שהתפתח בין שני הצדדים הביא להתערבות המשטרה.

אתר ynet דיווח כי במהלך העצרת הותקפה עיתונאית על ידי קומץ צעירים מקרב המפגינים, שאף קראו קריאות גנאי וירקו לעברה. סדרנים הפרידו בין הנצים, וביקשו מהנערים החרדים להתרכז בסמוך למפגינים.

יו"ר ועד ההורים של בית הספר 'אורות', אתי מוסקוביץ, אמרה אמש ל"כיכר השבת" בתגובה להפגנה: "אנו חיים במדינה דמוקרטית ואנו בעד שאנשים ישתמשו בחופש הביטוי. אני מאוד שמחה על העובדה שאוכלוסיות שונות במדינה, משתמשים בכלי הדמוקרטיה להביע את דעתם. כל זה בהנחה שהדבר לא יתפתח להתנהלות אלימה, לא בזמן שהרבנים נמצאים במקום ולא לאחר שהרבנים עוזבים, כפי שאנו מכירים מפעמים קודמות, אני אמוד מקווה שזה לא יקרה".