אאא

מאבק חדש על השבת: לאחר ההחלטה על סגירת ה"סינמה סיטי" בשבתות, בעוד כחודש ימים צפוי להיפתח בית קולנוע חדש בירושלים ולפי התכנון הוא עשוי לפתוח את שעריו גם בימי שבת קודש.

רשת "אורלנדו סינמה", לה מספר סניפים בתל אביב ובמקומות נוספים, תשיק בית קולנוע קטן וחדש בבית שמואל - סמוך למתחם ממילא בירושלים, כשהוא צפוי להיפתח  גם בשבתות.

עוד בטרם טקס הפתיחה, גורמים חרדים בירושלים מאיימים כי במידה והתכנון יגיע לכדי מעשה, בכוונתם לצאת ולהפגין עד לסגירתו בשבת.

בשיחה עם "כיכר השבת" אומר הרב יוסף רוזנפלד, יו"ר ועדת השבת בירושלים כי מבחינתם ירעדו אמות הסיפים: "תשמע, חמור מאוד שהם פותחים את שעריהם בשבת במיוחד שהמקום הזה קרוב לרובע היהודי, סמוך לכותל המערבי".

"זה חמור מאוד ואני מקווה שרבני השכונות יתעוררו וילחמו עד הסוף בעניין הזה, יחד עם העדה החרדית", הוא אומר.

לדבריו, "המקום אמור להיפתח בחודש ספטמבר ולכן צריכים קודם כל לפעול דרך העירייה שתפעל באמצעים מנהליים למנוע את הפתיחה".

יו"ר ועדת השבת מוסיף ומעביר מסר ברור וחד משמעי כי באם הנהלת המקום תחליט שלא להיענות לבקשתם, בכוונתם להפגין נגדם. "אם זה לא יעזור אז נצא להפגנות. אנחנו נעשה הכול שהמקום לא יפתח בשבת", הוא מבטיח.

מנגד, סגן ראש עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ', מסיעת "התעוררות" אמר ל'גלי צה"ל' כי "אנחנו מברכים את חברת אורלנדו על פתיחת בית קולנוע בירושלים, במיוחד כשזה עונה על הצורך החשוב של תרבות ופעילות פנאי בשבת בעיר".

לא ניתן היה להשיג את תגובת רשת בתי הקולנוע "אורלנדו סינמה".