אאא

סערת הדיור בבית שמש יוצרת אמש הדים נרחבים בציבור החרדי, ויוצרת בציבור ציפיה לירידת מחירים קרובה.

הסיבה העיקרית לציפיה לירידת המחירים, אינה דווקא המכרזים שתוצאותיהם התפרסמו היום ואתמול, ובהם זכו עמותות וקבלנים המשוווקים לציבור החרדי, שהרי מועד אכלוסם הרחוק של אלו, המצויים עדיין טרום שלבי התכנון והאישור, רחוק מדי מכדי להשפיע על מחירי השוק.

הסיבה האמיתית לדרמה בשוק הדירות, הינה בעטיין של 1500 הדירות במתחם גולובנציץ בבית שמש, שהליכי התכנון לגביהם כבר הסתיימו, וכעת כל שנותר הוא רק לבנות, מה שלכל היותר יקח שנתיים בלבד עד לאכלוס, כאשר כל אלו מיועדות לחרדים בלבד, ללא חלוקה כלשהיא כמו במכרזי משרד השיכון.

כזכור, וכפי שפרסמנו אמש, פרויקט "דיור ברמה" ברמת בית שמש א' לבנית 1,500 דירות לציבור החרדי - יצא אמש לדרך. המדובר בפרוייקט בשלב מתקדם הרבה יותר דבר אחר, לאחר שעבר כבר את כל אישורי התב"ע, רישום בטאבו ולאחר קבלת כל האישורים המתאימים לבנייה מיידית.

עו"ד מאיר מזרחי המטפל בתחום המיסוי בפרויקט העריך כי כבר בעוד כשנתיים אין מניעה בהתחלת האיכלוס. התב"ע כאמור מאושרת וכן התקבל אישור רשות העתיקות, דוחו"ת הביסוס אף הם מוכנים, שלבי התכנון הפרטני הינם בשלבים סופיים.

בהודעה מיוחדת שנמסרה אמש נאמר, כי בשלב ראשון מדובר ב-1500 יחידות קרקע לדירות שישווקו בשתי קבוצות, 750 יחידות קרקע לדירות כל אחת. מחירי הדירות בפרויקט החדש יהיו סבירים ביותר, וייקבעו על-ידי קבוצת הרוכשים עצמם.

המשקיעים, קבוצה מבוססת של אילי הון שוויצרים ובעלת חוסן כלכלי יציב בראשות ר' אוסקר רובינפלד, יהודי חרדי שומר תורה ומצוות, שרכשו אופציה לרכישת הקרקע מידי האחים גולובנציץ. רו"ח מר משה ליאון - מנכ"ל משרד רה"מ לשעבר, דירקטור ויועץ למספר חברות גדולות במשק הישראלי וכן שותף מנהל במשרד רו"ח "ליאון-אורליצקי ושות", שבחר בחברת "דיור ברמה" כמי שתלווה איתו את הפרויקט, בצורה מקצועית ואמינה ביותר, בדרך לגיבוש קבוצת הרכישה ושיווק הדירות למגורי איכות.

בימים אלה הולך ונשלם המו"מ להביא לתנאי מימון משתלמים ונוחים ביותר לפרויקט "דיור ברמה", בהשגת משכנתאות נוחות ואטרקטיביות לרוכשי הדירות בפרויקט ובהשגת מקורות מימון נוספים לנרשמים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כאמור, את הפרויקט החדש בבית שמש, מלווה משרדו של רו"ח משה ליאון בירושלים בניהולו של רו"ח הרב יצחק שטלברג, שישמש גם כנאמן הכספים של הפרויקט, יחד עם משרדו של עו"ד סיני דיבון. הליווי בתחום המיסוי של הפרויקט המתוכנן וכן ייצוגו בפני רשויות המס נעשה ע"י עו"ד מר מאיר מזרחי. עו"ד צבי אגמון נבחר ע"י רו"ח משה ליאון ליועץ המשפטי של הפרויקט.

יש להזכיר, כי ההצטרפות להרשמה בפרויקט מותנית באישור ועדת אכלוס, בראשה נבחר לעמוד הרה"ג רבי אברהם יעקב כהן, מו"צ בבי"ד של הגר"נ קרליץ בב"ב. בימים הקרובים יפורסם ברבים מוקד ההרשמה לפרויקט, שכבר מעורר התעניינות רבה בשוק הנדל"ן בציבור החרדי.

ההבדל המרכזי בין פרויקט זה לבין המכרזים שעשה משרד השיכון ברמת בית שמש, הינה בעובדה המרכזית כי השלב המתקדם בו נמצא פרויקט זה, משמעותי מאוד עד כדי אכלוס השכונות כמה שנים קודם.

ההסבר לכך הינה העובדה, כי ברוב מכרזי משרד השיכון טרם נקבעו הזוכים, עדיין לא החלה הכנת תכניות הבנייה ואישורן, ומאידך פרויקט 'דיור ברמה' נמצא כבר לאחר אישור כל תכניות הבנייה, כאשר הזמן המשוער לאכלוס הינו כשנתיים בלבד - זמן הבנייה בפועל.