אאא

עימותים בבית-שמש: מאות חרדים הפגינו הבוקר מול ביתו של ילד בן תשע, שנמצא הבוקר במיטתו ללא רוח חיים. המפגינים ביקשו למנוע את נתיחת הגופה, ואחדים מהם יידו אבנים לעבר כוח משטרה גדול שהגיע למקום. שוטר נפצע בינוני.

הבוקר אירעה טרגדיה בבית שמש כשילד חרדי בן 9, תושב העיר, נמצא במיטתו על ידי בני משפחתו כשהוא ללא רוח חיים. כוחות הצלה הוזעקו למקום וניסו לבצע החייאה בילד, אך מאמציהם כשלו.

דקות לאחר-מכן, התפשטה השמועה בעיר על כוונת המשטרה לבצע נתיחה בגופת הילד ומאות תושבים החלו להפגין במקום. השוטרים שהגיעו למקום עשו שימוש בכוח רב כלפי המפגינים. גם ראש העירייה משה אבוטבול הגיע למקום וניסה להרגיע את הרוחות.

הילד בן ה-9 חלה לפני כחצי שנה והיה מאושפז בבית-החולים. אתמול, הוא חש שלא בטוב והבוקר, כאמור, נמצא מת במיטתו. "טבעי שהמשטרה תבקש לנתח את הגופה, משום שמדובר בילד קטן", מסבירים גורמים המעורבים בנושא. "אבל היא עשתה זאת בחוסר רגישות, ומכאן זעם החרדים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לאחר כשעתיים שוחררה סוף-סוף הגופה, לקראת פשרה: המפגינים התירו לרופא לבדוק את גופת הילד כדי לוודא שסיבת המוות היא אכן דום נשימה ולא פלילית.

בשעה האחרונה העבירה המשטרה את הגופה לידי בני המשפחה. אחר-כך ליוו מאות המפגינים את הילד בן ה-9 לבית החיים בבית שמש, שם נטמן.

"הילד נמצא במיטתו כשהוא לא מגיב וללא דופק ונשימה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט איליה דובנר, דובר מד"א ירושלים. "הילד היה בריא בדרך כלל. הוא פשוט הלך לישון ולא התעורר. טיפלנו בו במיטתו, חיפשנו ולא מצאנו שום דבר", הוסיף דובנר וסיפר כי העניין הועבר לחקירת המשטרה.

(צילומים: אילן נ')