אאא

"החשודים כולל מאיר אברג'יל קשרו קשר להקמת חברת גן רווה. נמשכו כספים מב.יאיר שעברו לגן רווה וניתנו למי שלא היה צריך לקבל אותם. במקביל הוכנסו כספי הלוואות לגן רווה מגורמים לא מזוהים". כך אמר היום (ב') במסגרת דיון בבית המשפט נציג המשטרה, ישי כהן, לגבי פרשת הלבנת ההון שבמרכזה עומדת חברת ב.יאיר, שבמסגרתה נעצרו בשבוע שעבר בכירים בחברת הנדל"ן בחשד לביצוע עבירות מס והלבנת הון בהיקף של 60 מיליון שקל עבור יצחק אברג'יל. חברת גן רווה היתה הקבלן המבצע של פרויקט סאן וילג' של ב.יאיר שצבר הפסדים של כ-20 מיליון שקל. אחד מבכירי ב.יאיר, שהיה עצור מאז השבוע שעבר, שוחרר למעצר בית.

"גן רווה היא חוליה בהלבנת ההון", אמר נציג המשטרה. "יש שם דירקטור שנוהל מרחוק. הוסתרו כספים רעים בחשבונות של גן רווה שאותם קיבלה בחוזה מב.יאיר. הנסיבות שבהן עבר הכסף הן הבעיה. החוזה לא הושלם. היו כאן עבירות מרמה שהן גם מהוות הלבנת הון. מאז הארכת מעצרם של הבכירים בשבוע שעבר נחקרו כ-60 אנשים נוספים והחקירה מתפתחת", הוסיף נציג המשטרה.

"הלקוח שלי שהוא בכיר בב.יאיר. מה הוא עשה?", שאל עו"ד רונאל פישר, המייצג את הבכירים בחברה, בדיון. "הוא קשר קשר לביצוע עבירות מרמה בב.יאיר דרך חברת גן רווה שהבשילו לעבירות הלבנת הון", אמר נציג המשטרה. "יש ראיות שהוא קשר קשר פלילי עם מאיר אברג'יל. התחלנו להטיח בו שיחות שהתקיימו".

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי חברת הנדל"ן ב.יאיר, שבשליטת יאיר ויוסף ביטון היא החברה הציבורית העומדת במרכז פרשת הלבנת ההון למשפחת אברג'יל. בכירים בחברה נעצרו ביום שלישי שעבר ומעצרם הוארך בשבוע. בין השאר חשודים הבכירים בביצוע עבירות מרמה בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים בתאגיד, הלבנת הון, עבירות תכנון ובנייה ועבירות מס. בשבוע שעבר אף צנחה מניית החברה בכ-20%, ככל הנראה על סמך שמועות על מעצרם של בכירים בחברה.