אאא

המלחמה על תקציב הביטחון בין משרד האוצר למשרד הביטחון ממשיכה לעורר סערה. בכיר ביטחוני התבטא בסוף השבוע כנגד ההחלטה לקצץ באופן דרמטי את תקציב מערכת הביטחון ואמר כי "ההסתה של האוצר כלפי צה"ל והמשרתים היא חסרת תקדים בהיקפה ובחומרתה וחסרת אחריות עד כדי פגיעה בביטחון".

לדברי הבכיר שצוטט בעיתון "ישראל היום": "הניסיון של האוצר להאשים את המשרתים בצה"ל בכל הצרות במשק היא שקרית, פופוליסטית ועוד עלולה להוביל אותנו לאסון. גם באוצר יודעים שמערכת הביטחון התייעלה וממשיכה בהתייעלות".

דבריו מגיעים לאחר ששר האוצר, יאיר לפיד התייחס לביקורת הנוקבת כנגד הקיצוץ המתוכנן ואמר כי מבחינתו הוויכוח אינו בין משרד האוצר והלוחמים אלא בין משרד האוצר ומשרד הביטחון.

"אין לנו דבר וחצי דבר נגד הלוחמים שמגנים על חיינו, שלהם מגיע לא רק מה שהם מקבלים אלא אפילו יותר, גם בציוד וגם באימונים. יש לנו ויכוח מקצועי עם מערכת הביטחון על כך שאפשר לחסוך במקומות אחרים במערכת הביטחון ולעמוד בתקציב, שזה הדבר הבסיסי ביותר בניהול נכון. כולנו צריכים להוריד את האש ולזכור שאנחנו מדברים על ביטחון ישראל ועל חובתה של ישראל להישאר חזקה. להישאר חזק זה גם להישאר חזק תקציבית כדי שיישאר לנו כסף לחינוך, לרווחה ולבריאות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לפני שבוע ימים הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, הודיע על הפסקת האימונים לחיילי המילואים בצה"ל. צעד זה נחשב לדרמטי במיוחד, כאשר הוא עלול לפגוע פגיעה אנושה במוכנות הצבא לעימות עתידי.

"נכון לרגע זה התכניות החשובות מאוד מבחינה ביטחונית והנוגעות למערך המילואים לא יוכלו להתממש השנה" אמר הרמטכ"ל והוסיף, "במהלך השנה מערך המילואים לא יתאמן. בעת הזאת תיעדפנו את אימוני הסדיר לפני אימוני המילואים. לא מפני שהם לא חשובים, לא מפני שהם לא נחוצים, אלא מפני שזהו אילוץ משאבי".

"אני מוטרד מהכשירות בהווה ומודאג מאוד מהכיוונים לעתיד. כראש המטה הכללי במדינה השולחת את צבאה אל הקשות שבמשימות, אני מבטיח לכם - נעשה כל שניתן כדי למנוע מהפגיעה בתקציב הביטחון להפוך לפגיעה של ממש בביטחון", אמר הרמטכ"ל.