אאא

בעזה מדווחים הערב (רביעי) כי צה"ל חיסל בכיר הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד סינוואר, מראשי עז א-דין אל-קאסם.

הוא נחשב למפקד הזרוע הצבאית של חמאס באזור חאן יונס. סינוואר היה ממובילי החטיפה של החייל גלעד שליט ואף החזיק בו במשך תקופה מסוימת. הוא היה כלוא במשך שלוש שנים בידי הרשות הפלסטינית. יחיא סינוואר, אחיו של מוחמד סינוואר, הוא אחד מראשי הזרוע המדינית של חמאס.

בתוך כך, כוחות צה"ל ושב"כ פגעו במספר מפקדי שטח בכירים של הג'יהאד האיסלאמי. בתקיפות שונות נהרגו אכרם צאלח מחמד שאער - מחבל בכיר בג'יהאד האיסלאמי, שהיה אחראי על הפעילות הצבאית של הארגון במרחב חאן-יונס.

מתוקף תפקידו הוא עמד, לאורך השנים, מאחורי ביצוע פיגועים כנגד כוחות צה"ל לאורך גדר הגבול עם רצועת עזה וכן אחראי על ביצוע ירי רקטי משטח חטיבת חאן-יונס לעבר ישראל, גם במהלך ימי הלחימה הנוכחיים.

בנוסף, מחמוד עווד עלי זיאדה - תושב ג'בליה ששימש כמפקד גדוד בחטיבת צפון הרצועה של הארגון, חוסל אף הוא.

גם שעבאן חאלד שעבאן דחדוח - תושב העיר עזה, מפקד גדוד בחטיבת העיר עזה של הארגון חוסל, כמו גם סעיד מחמד נצר אבו מעמר - תושב רפיח ששימש כמפקד גדוד בחטיבת רפיח של הג'יהאד האיסלאמי.

כאמור, השלושה היו מפקדי שטח בכירים בארגון הטרור הרצחני. בשב"כ מספרים כי המפקדים שנפגעו היו דמויות בולטות בארגון אשר עמדו לאורך השנים מאחורי פיגועים רבים לעבר כוחות צה"ל בגזרת 'הוברס' וכן ירי רקטי לעבר ישראל.

עוד ציינו בשב"כ כי גם במהלך ימי הלחימה זוהתה פעילותם הדומיננטית, עד לפגיעה בהם על ידי צה"ל.