אאא

מעודי לא מוניתי לדברר את ארגון יד לאחים, אינני פעיל במחלקה להצלה מטמיעה של הארגון, אך להישאר אדיש בלא תגובה על דברי הבלע שכתב בלומנטל איני יכול.

"לפעמים כדאי לעצור שניה ולנסות לחשוב...." אכן, אם היה מנסה לחשוב קצת במה המדובר, אולי היה מצליח להבין.

בנות המתרועעות עם בני מיעוטים באות לרוב ממשפחות הרוסות בעלות רקע סוציו-אקונומי נמוך. אלו בנות שלא זכו למקצת חום ואהבה, וודאי שלא לאהדה. בנות אלו בדרך כלל פגועות מאלימות פיזית, מילולית ו/או רגשית. הן מעולם לא בחרו להתיידד עם ערבי, ידידות זו באה להם מתוך הליך טבעי, כשבחור ש´לכאורה´ נחמד ומנומס מעניק לבת ישראל מסכנה ופגועה את מלוא תשומת הלב אליו היא זקוקה. היא מאמינה כי הוא שונה. שונה - לא רק מהערבים האחרים אלא גם מהיהודים הלא-סימפטיים שפגעו בה שהכירה במהלך חייה האומללים.

אבל בלומנטל עצר שנייה לחשוב – וכנראה שלשנייה בלבד – שבנות אלו אסורות מלקבל סיוע, לכן הוא מדגיש בכתיבתו אליהם, המסכנים את חייהם והמוסרים את נפשם למענן, עושים זאת לצורך הרגשה טובה שיסודה במידות רעות של התנשאות וגאווה.

לא כל יום מתנהל מסע חילוץ מכפר ערבי. המחלצים שהינם בגדר ´אלמונים´, אינם זוכים לתשומת הלב התקשורתית, בו שומעים את שמותיהם ורואים את פניהם. הם מנהלים חיים שכל כולם התמסרות לזולת וקירוב רחוקים (וקרובים שהתרחקו) לאבינו שבשמים. לא אאשים את בלומנטל בכך שאינו מכיר אותם.

אל לנו לשכוח לציין את התמסרותם של העובדות הסוציאליות האלמוניות, העוסקות במלאכה הקשה של שיקום הנערות ובני משפחותיהם. עבודה המחויבת על מנת לתת להם כלים וכוח להתמודד עם עתידן החדש ובכדי שהטעות לא תשנה.

הכיצד אדם הנמנה על ציבור החרד לדבר השם יכול לטעון טענה מטופשת זו: "מה רע שאותה אחת תתחתן עם ערבי? הרי זה לא בחורה כשרה ממרכז בני ברק..." על מה מדבר בלומנטל? הוא אינו יודע כי גם בציבור החרדי זה קורה... שייצא מהבועה שלו! הדברים הללו מתרחשים גם בבני ברק, בגאולה... גם בנות סמינרים מטופלות ביד לאחים! ובנות ישראל שלא זכו להתחנך על ברכי היהדות הנאמנה אינן הפקר... כנראה שבלומנטל לא למד כי ישראל ערבים זה לזה...

הכיצד הוא מיעז לרוק בפניהם של ילדי ישראל כשרים שגדלו בכפרים ערביים תחילה ושוקמו לאחר מכן בתלמודי תורה. ואם לא כולם חזרו בתשובה? אין צורך להעניק להם הזדמנות?! חזקה על תעמולה שאינה חוזרת ריקה. אני מצטער אם כואב לבלומנטל על כך שישנם כאלה הלומדים בישיבות קדושות למרות שאין זה פוניבז´.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אני האחרון שניתן לקטלג כגזען, אולם עובדה היא כי רובן המוחלט של הנשים שהוצלו מן הכפרים הערביים סבלו מאלימות קשה מבן זוגן. רבים מן הסיפורים ששמעתי מכלי ראשון גרמו לי להוזיל יותר מדמעה לנוכח העדויות הקשות והפצעים הנפשיים שטרם רופאו.

כעוסק בלימודי תיאולוגיה וחוקר דתות, יכול אני להביא רוב מפרשי הקוראן, המסכימים כי על פיו ניתנה הסמכות לגבר להכות את אשתו אם היא אינה מצייתת לו, ואלימות כלפי נשים הפכה למכה בעולם הערבי – בזאת ניתן להיווכח על פי הנתונים המוצגים בקישור הבא.

בנוסף למשפטים ריקים מתוכן, הוכיח בלומנטל את חוסר האכפתיות שלו מן הזולת, חוסר אהבתו לעם ישראל – אנחנו מצווים לאהוב כל אדם מישראל באשר הוא, זהו יסוד היסודות של תורת ישראל.

לצערי הרב, אחיותינו היקרות מגיעות לשפל ולמצבים בלתי רצויים דווקא מחוסר אהבת ישראל מצד הסובבים אותן.

דבריי מחייבות אותי בלבד ואף אחד אחר מיד לאחים.